Po dvanácti letech ligové ragby v Přelouči

30. srpna 2020 (22:36)

DomácíZpravodajství

Foto v náhledu náhledu a v článku Petr Skála

RC Přelouč – JIMI Vyškov 9:30 (9:13)

Přelouč 28. 8. 2020 - Pětky 0:5 * KP 0:1 * TK 3:1 * DG 0:0 * trestné kopy 3:1 kopy po pětce 0:1 * Rozhodčí Čekal

Body: Jan Kohout 6 (2TK), Rozkošný 3 (TK) - Pantůček 10 (1P,1TK,1KP), Pytela 5, Šenk 5, Ondřej Kovář 5, Chlabala 5

Ragbisté Přelouče v jediném utkání ligy hraném poslední srpnový víkend, prohráli v domácím prostředí s Vyškovem 9:30 a na položené pětky 0:5. Ragbisté Přelouče vstoupili do utkání úspěšnými trestnými kopy, po kterých ještě ve třicáté minutě drželi vedení 9:8. Jenže ještě do poločasu Vyškované položili druhou pětku a převzali vedení v utkání.

Ve druhé půli už skórovali jenom  hosté, kteří třikrát prošli do brankoviště Přelouče, a o výsledku bylo rozhodnuto.  To, že bodoval jen Vyškov, neznamená, že by Přelouč neměla žádné šance. Útoky domácích borců však dvakrát skončily špatnou finální přihrávkou, jindy zabránili položení důslednější hráči soupeře, kteří stačili napravit  své vlastní chyby v obraně.

"Ve druhém poločase byli spoluhráči více  nedisciplinovaní a proto jsme Vyškovu umožnili položit tolik pětek do našeho brankoviště. Když utkání s Vyškovem  srovnám s utkáním před týdnem s mistrovskou Spartou, tak nám dnes chyběla větší bojovnost. Možná, že nás svazovala odpovědnost před domácími diváky. To víte, ligové ragby se do Přelouče vrátilo po dvanácti letech," komentoval prohru hrající trenér a kapitán Jan Čížek.

"Vyhráli jsme zaslouženě, ale s chybami, kterých jsme se bohužel dopustili dost.  Na zápas s nováčkem soutěže jsme se pečlivě připravovali a soupeře jsme rozhodně nepodcenili. Přelouč má svoji kvalitu a nebude pro žádný tým snadné nad ní zejména v domácím prostředí vyhrát, což nám dneska ukázala.  Také jsme ve Vyškově uvítali, že se utkání v Přelouči  vůbec odehrálo a nebylo odloženo jako ostatní zápasy z důvodu  karantény říčanských ragbistů a po  doporučení STK Unie," řekl po utkání kouč Vyškova Milan Štourač. 

Hrálo se jen v Přelouči. Ostatní utkání byla na základě doporučení Sportovně technické komise unie odložena, neboť tým Říčan, který v prvním kole hrál s Dragonem Brno, je celý v karanténě. O důvodech odložení zápasů jsme přinesli informaci zde.

O Autorovi

Petr Skála

Novinář a ragbyový publicista, editor webových stránek České ragby. Publikuje na portálu Sportovnílisty.cz. Autor 4 ročenek České rugbyové unie a 4 ročenek RC Praga Praha.

Další články autora