O extraligu se utkají Praga s Přeloučí a Dragon s Vídní

14. června 2023 (21:38)

DomácíZpravodajství

V náhledu: Do finále 1. ligy se probojoval vítěz moravské skupiny Donau Wien a druhý tým české skupiny RC Přelouč. Přelouč 28. května ve Vídni prohrála 22:28. (Foto RU Donau)

Praha 14. června 2023 – Ragbyová jednokolová extraliga sice zahájila již 25. února, aby i s měsíční přestávkou na přelomu dubna a května skončila zápasy o konečné umístění a zápasem o mistrovský štít 20. května, má na programu ještě dozvuky, kterými budou 17. června dva zápasy baráže o udržení extraligy. Pátá Pragovka se utká v jediném duelu s druhým týmem první ligy Přeloučí a šestý Dragon Brno pojede do Vídně, kde se utká s vítězem 1. ligy Rugby Union Wien.

Naposled spolu hráli ragbisté Pragy a Přelouče v březnu 2022 (Foto Petr Skála)

Ve vysočanském klubu nevládne před utkáním s Přeloučí žádná nervozita, neboť v padesátileté historii východočeského klubu se ještě nestalo, aby v soutěžním utkání Pragu porazil.

"Není, co ztratit, kluci budou bojovat," soudí pamětníci, kteří byli v roce 1974 u toho, když při TJ Tesla Přelouč vznikal civilní oddíl, to ještě v Přelouči hráli vojáci ve VTJ Přelouč.

"Přelouč má ve svém středu několik hráčů, kteří mají i reprezentační zkušenosti, ale Praga má zkušenější tým, za který hrají i dva cizinci, zde působící. Praga by si měla účast v extralize uhájit," komentoval nastávající měření sil neúnavný komentátor ragbyového dění v zemi a ve světě legenda českého ragby Eduard Krützner senior.

V horší situaci je Dragon Brno, jehož ragbisté budou o udržení extraligy bojovat ve Vídní, která se přihlásila do českých soutěží a byla zařazena do moravské skupiny první ligy, ze které se v nadstavbové konfrontaci s týmy z české skupiny dostala až do finále s Přeloučí, kterou ve Vídni porazila 28:22. "Kdybychom nehráli extraligu, ohrozilo by to výrazně i financování našeho klubu," zaznělo z Dragonu před rozhodujícím zápasem.

Dragon naposledy prohrál souboj o 5. místo v extralize s Pragovkou 34:36. Foto David Kostelka


 

Baráž o udržení v extralize

RC Praga Praha - RC Přelouč od 11 hodin na hřišti u Rokytky

Rugby Union Donau Wien - Dragon Brno  od 16 hodin ve Vídni

Hřiště RU Donau na Union Trendsportzentrum Prater na dohled od stadionu Ernsta Happela

O Autorovi

Petr Skála

Novinář a ragbyový publicista, editor webových stránek České ragby. Publikuje na portálu Sportovnílisty.cz. Autor 4 ročenek České rugbyové unie a 4 ročenek RC Praga Praha.

Další články autora