Ani ragbisté Vyškova nedokázali v Edenu vyhrát

26. března 2023 (12:40)

DomácíZpravodajství

V náhledu: RC Slavia Praha - JIMI RC Vyškov 26:19 (7:14). V utkání dvou rozdílných poločasů byli úspěšnější domácí. Foto Petr Skála 

Praha 25. března 2023 (foto autor) – Jediný český tým, který  zůstal po čtvrtém kole extraligy ragby bez porážky, má sídlo v Říčanech u Prahy. Středočeši v domácím prostředí porazili pražskou Pragovku 6:2 na pětky a tak se ziskem čtyř bodů za výhru a bonusového bodu za šest položení ujali vedení v tabulce o 2 body před Vyškovem.

Stalo se tak poté, co do té doby rovněž neporažený tým Vyškova  prohrál v Edenu se Slavií Praha 19:26 a tak ragbyový magazín ceskeragby.cz suše konstatoval s ohledem na nedávnou pohárovou porážku fotbalistů Vyškova rovněž od Slavie v Edenu, že už ani ragbisté Vyškova v sídle mnoha slavistických sportů nedokázali na jaře 2023 Slavii porazit. 
Každé derby Tatra - Sparta  od roku 2018, kdy se  neuskutečnilo finále obou týmů v play off pro diskvalifikaci Sparty v semifinále, má bojovný průběh. To sobotní derby nebylo výjimečné.  Bylo se na co dívat, třeba na sedm položených pětek. Přes nepříznivé skóre o poločase se Sparta ve druhém poločase  dokázala vzpamatovat a bodovat dokonce i v početní nevýhodě, ale nevyhrála.

Komentáře trenérů

Kouč Slavie Jan Fojtík: "Podařilo se nám hráčům Vyškova  několikrát utéct a tak  letos na jaře poprvé zvítězit v extralize. Rozhodující byla ta první pětka z 0:14 na 7:14, která našim hráčům ukázala, že se lze do vyškovského brankoviště také probojovat a položit jim pětku."

Kouč Vyškova Pavel Pala: "Nedokázali jsme v prvním poločase využít  výrazné převahy a položit Slavii více pětek a ty nám pak chyběly, když se ve druhé části hry dařilo více domácím. Bohužel jsme je nedokázali uhlídat, aby nám nepokládali pětky," řekl po utkání a omluvil se, že k hlubšímu posouzení porážky bude potřebovat delší časový odstup.

Kouč Tatry Jan Oswald: "V tomto vyrovnaném  derby mohla klidně vyhrát i Sparta, která ve druhém poločase srovnala na 21:21. K výhře Tatry však přispěl náš hráč na útokovce Jihoafričan Du Preez, který vedle proměněného kopu ze hry, položil i naší čtvrtou bonusovou pětku.“

Trenér Sparty Eduard Krützner junior: "Rozhodčí si zápas vybrali ke svému školení, vedle desítky frekventantů kurzu, kteří na tribuně sledovali zápas, se ale nedalo přehlédnout, že derby řídil ten nejhorší rozhodčí ze tří k utkání nominovaných, ti zkušenější byli na čarách.“ Přes nepříznivé skóre o poločase se Sparta ve druhém poločase  dokázala vzpamatovat a bodovat dokonce i v početní nevýhodě. „Ke konci nám chybělo trochu herního štěstí," prohlásil Krützner mladší po utkání.

O Autorovi

Petr Skála

Novinář a ragbyový publicista, editor webových stránek České ragby. Publikuje na portálu Sportovnílisty.cz. Autor 4 ročenek České rugbyové unie a 4 ročenek RC Praga Praha.

Další články autora