Mistrem Česka 2023 v sedmičkách je Tatra Smíchov

3. července 2023 (23:54)

DomácíZpravodajství

V náhledu: Vítězství 31:10 ve finálovém utkání se Slavií Praha vyneslo tatře Smíchov titul. Foto Martin Flousek

Olomouc 2. července 2023 – Po odehrání devětadvaceti utkání na dvoudenním republikovém šampionátu v olympijských sedmičkách v ragby mužů je o titulu mistrů Česka jasno. Při neúčasti ragbistů Říčan, kteří mistrovský titul získali v roce 2022 na šampionátu ve Vyškově, to měli letos loňští finalisté hráči Tatry Smíchov lehčí. Ve čtyřech zápasech ve skupině a poté ve dvou zápasech o konečné pořadí borci Tatry nepoznali porážku, a když ve finále porazili Slavii Praha 31:10, zavládlo v týmu Tatry nadšení. V předcházejícím utkání o bronzové medaile porazila Sparta Vyškov 21:17. Mistrovství, které pořádal jubilující RC Olomouc založený v roce 1953, se zúčastnilo deset týmů.

V mistrovském turnaji bylo dosaženo i pozoruhodných výsledků: nejvíce, celkem 57 bodů, bylo zaznamenáno v duelu Petrovic s Pragou 14:43. Nejvyšším rozdílem 47 bodů skončily hned tři zápasy: Slavia - Petrovice, Slavia - Havířov a Vyškov – Bystrc, ve všech dosáhli vítězové skóre 47:0.

Naše sedmičkové ragby nehrají, jako tomu je v zemích ragbyových velmocí, hráči na sedmičky specializování, ale hráči, kteří sedmičky hrají v podstatě výjimečně, neboť se běžně ve svých klubech věnují ragby XV. Proto není bez zajímavosti, že letošní mistrovství hrály jen čtyři z šesti extraligových týmů: Tatra, Sparta, Vyškov a Praga, dále tři z šesti prvoligových týmů: Slavia, Přelouč, Bystrc a ještě tři z šesti druholigových týmů: Petrovice, Havířov a Olomouc.

Za některé klubové týmy, které se zúčastnily šampionátu, jako například za Tatru, Spartu a Pragu hráli i cizinci, většinou ragbisté z Jižní Afriky. Bez cizinců, pouze s tuzemskými hráči, pak nastoupily celky zbývajících účastníků mistrovství.

Všechny výsledky jsou ve výsledkovém servisu RAGBYOVÝ VÍKEND

O Autorovi

Petr Skála

Novinář a ragbyový publicista, editor webových stránek České ragby. Publikuje na portálu Sportovnílisty.cz. Autor 4 ročenek České rugbyové unie a 4 ročenek RC Praga Praha.

Další články autora