Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Kalendář 2016
Autor MgA. P.Kozubík
 
Collapse Ragbista roku 2015
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Bazar nyní najdete v rubrice Klubové informace Bazar Rugby
Collapse Neschází ti něco?
 
Pokud ti scházejí hodin-
ky, můžeš si je vyzved-
nout na sekretariátu RC
(Ilustrační snímek)
The Weather Channel

 • Výhra, ale kouč má výhrady

  Kouče Patrika Kovácse sice výrazná výhra nad Zlínem v 1. lize těší, ale neubránil se kritickým výtkám, hlavně mu vadí neskutečné množství nepřesností a nezvládnutých přihrávek ...

 • CLJ U18: Vyhráli vysoko, ale nepřesvědčili

  Junioři narazili v pátém kole celostátní ligy na soupeře ze skupiny "hratelných" a skutečně, alespoň podle konečného výsledku, uhráli s Vyškovem slušné skóre. Ale méně už toho podle trenéra předvedli ...

 • Soutěže: extraliga, 1. a 2. liga

  Kometa podzimní části extraligy Sparta ztratila trochu na jasnosti, když prohrála zápas na Tatře o 7 bodů a poskytla tak určitou šanci pronásledující Pragovce na zisk podzimního prvenství, ale to se ukáže až v pátečním derby ...

 • Ragbyový víkend - výsledky

  Přehled výsledků zahraničních a domácích soutěží ...

 • České ragby má 90 let V.

  V dnešním pokračování seriálu o československém a českém ragby se dostáváme do období druhé světové války, na jejímž konci se po dlouhé přestávce začali hlavně pražští ragbisté mobilizovat ...

Collapse Nástěnka
Sobota 29.10. - mladší žáci U10 a U12 jedou na turnaj do Bystrce. Sraz na nádraží ČD Havířov v 5:45 h. Rodiče žádáme o potvrzení účasti dětí nejpozději ve čtvrtek 27.10. při tréninku.
Termíny, výsledky, tabulky
Extraliga 1.liga 2.liga CL U18 CL U16 U14 
NEJBLIŽŠÍ DOMÁCÍ ZÁPASY
??? 11:30 Havířov Mariánské Hory - Tatra Smíchov celostátní liga kadeti
??? 13:00 Havířov RC Havířov - Tatra Smíchov celostátní liga junioři
 TELEVIZE
Napsali (řekli) jinde:
Collapse Bleskovky
Autor: (red)
Narodil se, když mělo havířovské ragby 10 měsíců. Milana Havla, šéfa klubové veteránské sekce, dostihla padesátka, takže slaví společně s klubem. O poločase úspěšného ligového utkání mu zakladatel havířovského ragby Karel Gaman předal pamětní list, kterým byl Milan pasován na "Zvláště pokročilého ragbistu." Blahopřejeme k jubileu i titulu.
 
Procházet bleskovkami: vpřed [1…5] vzad Procházet zprávami: vpřed [1…15] vzad
Přejít na stránku z 162 Přejít na stránku z 188
Výhra, ale kouč má výhrady
Po, 24.Říjen 2016 v 20:48
Autor: Karel Gaman Celý článek
Kouče Patrika Kovácse sice výrazná výhra nad Zlínem v 1. lize těší, ale neubránil se kritickým výtkám, hlavně mu vadí neskutečné množství nepřesností a nezvládnutých přihrávek. „Vždyť jsme se nedostali k ucelené akci, která by měla alespoň pět fází, pokaždé to někomu vypadlo nebo nezpracoval přihrávku. Ale stejně naštěstí chyboval i soupeř, takže žádnou ze svých šancí ve 2. poločase nedotáhl, zatímco nám se dařilo obranu soupeře rozbíjet, díky tomu jsme také položili osmkrát,“ vyzvedává kladnou stránku zápasu.
CLJ U18: Vyhráli vysoko, ale nepřesvědčili
Po, 24.Říjen 2016 v 18:40
Autor: Oleg Pacan Kubala Celý článek
Junioři narazili v pátém kole celostátní ligy na soupeře ze skupiny "hratelných" a skutečně, alespoň podle konečného výsledku, uhráli s Vyškovem slušné skóre. Ale méně už toho podle trenéra předvedli. Přes vysoké vítězství 52:17 nezahráli, co od nich trenér očekával: "Mají nacvičené nějaké signály, mohli je v poklidu zahrát, ale nepovedl se jim ani jeden!" postěžoval si před dnešním tréninkem kouč Pacan.
Soutěže: extraliga, 1. a 2. liga
Po, 24.Říjen 2016 v 17:59
Autor: (an) Celý článek
Kometa podzimní části extraligy Sparta ztratila trochu na jasnosti, když prohrála zápas na Tatře o 7 bodů a poskytla tak určitou šanci pronásledující Pragovce na zisk podzimního prvenství, ale to se ukáže až v pátečním derby. Foto Petra Skály z utkání Praga vs Mountfield Říčany.
Rabyový víkend - výsledky
So, 22.Říjen 2016 v 14:37
Autor: (red) Celý článek
O víkendu nás čekají zápasy šestého kola extraligy a první ligy, které doplní jedno utkání druhé ligy. Hrají se také všechna utkání clotátních lig juniorů a kadetů. Starší žáci se střetnou v Říčanech v turnaji Pražský mládežnický festival. V zahraničí se hrál třetí zápas o Pohár lorda Bledisloe a 2.kolo evropských pohárů.
 
České ragby má 90 let V.
Pá, 21.Říjen 2016 v 16:08
Autor: red. Celý článek
V dnešním pokračování seriálu o československém a českém ragby se dostáváme do období druhé světové války, na jejímž konci se po dlouhé přestávce začali hlavně pražští ragbisté mobilizovat. Od roku 1944 do roku 1949 vznikla většina dnešních klubů. Nikdy v pozdějším období, až na posledních několik let v současnosti, nenastal takový ragbyový boom. K připomenutí válečné historie ragby využíváme publikaci Povídání o ragby Jiřího Kotlového.
Patrik hraje v Londýně za Iry
Čt, 20.Říjen 2016 v 17:29
Autor: (el) Celý článek
Delší čas jsme neměli žádné informace o jednom z našich „zahraničních legionářů“ Patrikovi Vávrovi. Ale proslýchalo se, že dal Francii vale a žije v Londýně, kde údajně také hraje. A když před několika týdny dorazil do Havířova, zprávy potvrdil a dokonce se ukázalo, že hraje ve druhém týmu London Irish.
Pavel Chaloupka v čele ČSRU
St, 19.Říjen 2016 v 14:21
Autor: Petr Skála Celý článek
Pavel Chaloupka byl Valnou hromadou zvolený prezidentem České rugbyové unie Třetí říjnovou neděli zvolili delegáti třiceti českých ragbyových klubů v Praze na valné hromadě České rugbyové unie prezidentem unie bývalého generálního sekretáře z let 2008-2012 Pavla Chaloupku, poté co pro další funkční období již nekandidoval dosavadní prezident David Frydrych. 
OPM U14: Nebe a dudy
Po, 17.Říjen 2016 v 15:32
Autor: (an) Celý článek
Nebe a dudy - dva rozdílné poločasy viděla hrstka diváků v nedělní nadstavbě oblastního přeboru Moravy starších žáků s Bystrcí. Naši žáci působili v první půli dost bezradně, jako by byli na hřišti poprvé, nebyli schopni plnit základní taktické požadavky a měli dost problémů i se základními technickými dovednostmi. Ve druhém poločase, když pomineme individuální průniky a úniky Honzy Kubíka, už kluci místy hráli docela pohledné kolektivní ragby.
CL U18: Nevydařené utkání
Po, 17.Říjen 2016 v 14:10
Autor: Oleg Pacan Kubala Celý článek
Pokud trenér Pacan kluky společenství Havířov - Mariánské Hory za výkon proti Petrovicím v minulém kole chválil, setkání s vyšší kvalitou v Brně na Dragonu kluci „nepřežili.“ Pacanův report se hemží výčtem negativních vlastností a negativních počinů ve hře včetně projevů strachu při osobní obraně.
Rabyový víkend - výsledky
So, 15.Říjen 2016 v 17:19
Autor: (red) Celý článek
Soutěžní přestávka v soutěžích mužů dává k prostor k dohrávce utkání 5.kola extraligy Mountfield Říčany - Tatra Smíchov. Hrají se také všechny mládežnické soutěže. Bystrc využívá přestávky k uspořádání 2.ročníku sedmičkového turnaje Brno International. V zahraničí se hrají první kola European Rugby Champions Cup a Challenge Cup.
Oslavy 90 let českého ragby s Barbarians
Pá, 14.Říjen 2016 v 20:12
Autor: Klára Kubíčková Celý článek
V úterý 8. listopadu 2016 si proti sobě na stadionu Markéta v Praze zahrají český národní tým a výběrový tým The Barbarians. Pro Čechy je to další milník. V červnu totiž na Tatře Smíchov hostili novozélandský výběr New Zealand Ambassador's XV, kterému sice po urputném boji podlehli, ale byla to krásná podívaná. Teď si čeští ragbisti poměří síly s těmi nejlepšími na světě.
České ragby má 90 let IV.
Pá, 14.Říjen 2016 v 19:51
Autor: red. Celý článek
V našem miniseriálu z historie československého a českého ragby se dostáváme do 30. let minulého století, kdy také první pokus o rozšíření ragby v Československu končí. Kluby bez státní podpory nepřežily těžkou ekonomickou situaci tehdejších let a tak sotva ustavené kluby pomalu končily. Pro srovnání dnes přidáváme několik informací z tehdejšího britského, evropského i světového ragby.
OPM U14: Jen o předposlední místo
Pá, 14.Říjen 2016 v 19:25
Autor: (an) Celý článek
Po docela dobrém začátku naši starší končí základní část soutěže dost rozpačitě, určitá naděje na souboj o 2. místo se v rozhodujícím utkání se Sokoly z Mariánských Hor rozplynula jak pára nad hrncem. „Byli jak opaření,“ přiznal hlavní kouč týmu Boby Kozubík, „nemohli se dostat do hry a ztráceli vůli Ostravským vzdorovat.“
CL U18: Velice dobrý výkon
St, 12.Říjen 2016 v 18:03
Autor: Oleg Pacan Kubala Celý článek
Utkání bylo pohledné a naši hráči odevzdali velice dobrý výkon, říká trenér týmu Oleg „Pacan“ Kubala. Výhra nad Petrovicemi, alespoň podle jejich dosavadních výsledků, měla patřit k těm „povinným,“ ale dobře víme, jak jsou právě takové zápasy nebezpečné. Hráči mívají pocit, že se soupeř položí sám a pak se obvykle nedaří. Sobotní zápas však naši hoši nepodcenili, soustředili se a mohli si připsat povzbudivou výhru, což je před utkáním na hřišti lídra soutěže Dragonu Brno velmi důležité. Přečtěte si Pacanův report z utkání.
Ragbyový víkend - výsledky
Út, 11.Říjen 2016 v 16:12
Autor: (red) Celý článek
Skončil šampionát jižní polokoule drtivým vítězstvím All Blacks, evropský šampionát mužů pokračoval zápsy nižších konferencí, ženy rozehrály své evropské mistrovství v ragby XV. Doma se hrály všechny soutěže.
 
Procházet bleskovkami: vpřed [1…5] vzad Procházet zprávami: vpřed [1…15] vzad
Přejít na stránku z 162 Přejít na stránku z 188
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Mediální partner
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány