Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Kalendář 2017
Autor MgA. P.Kozubík
Collapse Ragbisté roku 2016
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

 • Drama do poslední minuty

  Prvoligový souboj Havířova s Bystrcí sice po celý zápas vycházel o něco lépe domácím, tedy alespoň na skóre, i když průběh zápasu byl více než vyrovnaný ...

 • Rabyový víkend - výsledky

  Přehled výsledků ze zahraničního i domácího ragby ...

 • Společná cesta českého ragby a DHL

  Společnost DHL Express masivně podporuje sport na několika úrovních. K oficiálnímu oznámení došlo na břevnovském stadionu Markéta, kde smlouvu za ČSRU stvrdil prezident Pavel Chaloupka a za DHL obchodní ředitel Luděk Drnec ...

 • Titulárním partnerem ČSRU je DHL Express

  Novým partnerem České rugbyové unie je od poloviny září logistická společnost DHL Express (Czech Republic) a s českým ragby bude kooperovat také jako partner logistiky a titulární partner vzdělávacího systému České rugbyové unie ...

 • Promarněná šance

  Po dnešním utkání 1. ligy s Mariánskými Horami můžeme mluvit o promarněné šanci na výhru, k sedmi bodům z prvního poločasu jsme ve druhém nepřidali nic. Hubený náskok 7:3 se pod náporem Ostravských ve druhé půli vypařil ...

Collapse Nástěnka
Zápasy, které se měly hrát v sobotu 23.9., se budou hrát ve čtvrtek 28.9. Sledujete informace na této nástěnce!
Extraliga 1.liga Čechy 1.liga Morava Naděje CL U18 U16 U14 
NEJBLIŽŠÍ ZÁPASY
ČT  28.9.  11:00 Havířov MAR. HORY junioři U18 liga
ČT  28.9.  Havířov RC OLOMOUC kadeti U16 liga
ČT 28.9.  11:00 *) Zlín RC ZLÍN st.žáci U14 OP Morava
Den a čas utkání U18 s Mariánskými Horami potvrzen. *) Zlín rozhodne o zápasu U14 definitivně v úterý po tréninku. Stále sledujte tuto nástěnku!
 TELEVIZE
Collapse Bleskovky
Autor: (red)
Před nedávnem jsme informovali o tom, že Národní muzeum hledá a vybírá vhodné artefakty pro výstavu Ragby hra síly, odvahy a bojovnosti, která přinese pohled na světové a hlavně československé ragby od jeho vzniku po současnost. Také náš klub přispěl některými předměty pro putovní výstavu, která začíná v pondělí 25.září v Ostravě a jejíž poslední zastávkou bude Praha. Některé z výstavních kusů najdou místo ve sbírkách oddělení dějin TV a sportu Národního muzea. 
 
Procházet bleskovkami: vpřed [1…5] vzad Procházet zprávami: vpřed [1…15] vzad
Přejít na stránku z 170 Přejít na stránku z 199
Drama do poslední minuty
Ne, 24.Září 2017 v 19:42
Autor: Karel Gaman Celý článek
Prvoligový souboj Havířova s Bystrcí sice po celý zápas vycházel o něco lépe domácím, tedy alespoň na skóre, i když průběh zápasu byl více než vyrovnaný a v poslední dvacetiminutovce diváci trnuli, aby hosté stav nezvrátili ve svůj prospěch. Když však Walek v 80.minutě trefil trestným kopem branku ze 40 metrů na 17:10, bylo v dramatickém závěru při nastavení o 3 minuty jasné, že pokud soupeř svůj závěrečný tlak korunuje pětkou, zůstanou doma alespoň dva body. Nestalo se, naši sedmibodový náskok udrželi.
Ragbyový víkend - výsledky
So, 23.Září 2017 v 13:58
Autor: (red) Celý článek
Ze zahraničního ragby přinášíme informaci o jediné události, a to evropském turnaji juniorek U18 Trophy v Andoře. Zato domácí ragby je na události bohaté, hrají se - nebo také kvůli počasí ne (Severní Morava) - všechny soutěže všech stupňů kromě OP starších žáků v Čechách. Pravděpodobně rekordního výsledku v historii dosáhl tým Olympu v 1.lize vítězstvím nad Karlovými Vary 205:0.
 
Společná cesta českého ragby a DHL
Po, 18.Září 2017 v 19:10
Autor: Eva Kubů Celý článek
Další sezóna českého ragby započne s novým partnerem – logistickou společností DHL Express, která masivně podporuje sport na několika úrovních. K oficiálnímu oznámení došlo na břevnovském stadionu Markéta, kde smlouvu za ČSRU stvrdil prezident Pavel Chaloupka a za DHL obchodní ředitel Luděk Drnec. Oba partneři se shodují na tom, že jejich společným zájmem je především společná cesta k podpoření ragby, především se jedná o budoucnost mládeže a postoupení ragby do škol. 
Titulárním partnerem ČSRU je DHL Express
Po, 18.Září 2017 v 18:42
Autor: Eva Kubů Celý článek
Na další sezónu je české ragby připraveno po všech směrech. Do týmu národní reprezentace přišel na pozici kapitána Vojtěch Havel, změny se však udály i mimo hřiště. Novým partnerem České rugbyové unie je od poloviny září logistická společnost DHL Express (Czech Republic) a s českým ragby bude kooperovat také jako partner logistiky a titulární partner vzdělávacího systému České rugbyové unie.
Promarněná šance
Ne, 17.Září 2017 v 19:46
Autor: Karel Gaman Celý článek
Po dnešním utkání 1. ligy s Mariánskými Horami můžeme mluvit o promarněné šanci na výhru, k sedmi bodům z prvního poločasu jsme ve druhém nepřidali nic. Hubený náskok 7:3 se pod náporem Ostravských ve druhé půli vypařil a připisujeme si jen bodík za porážku. Pokud jsme v první části hry měli iniciativu v rukou, ve druhé jsme hráli jaksi odevzdaně, někdy až ledabyle. Že hrajeme soutěž, ve které o nic nejde, ještě neznamená, že musíme skončit poslední!
Přijeli pro nakládačku
Ne, 17.Září 2017 v 18:03
Autor: Petr Skála Celý článek
Těm, co se rádi dívají, jak ragbisté pokládají pětky, připravily pastvu pro oči týmy Sparty a Vyškova v utkání 4. kola extraligy, při kterém bylo k vidění dvanáct položených pětek. Vyškov, který v roce 2014 byl mistrem Česka, nastoupil proti  úřadujícím mistrům z pražské Sparty s odhodláním získat alespoň bonusový bod za porážku menší sedmi bodů, ale Pražané jim to neumožnili.
Praga předjela Tatru
Ne, 17.Září 2017 v 17:16
Autor: Petr Skála Celý článek
V ragbyovém Poháru ČSRU, jež  se hraje nyní na podzim o trofej, kterou nikdo z ragbistů  dosud neviděl, na sebe narazily  týmy tradičních soupeřů. Nu a protože názvy klubů jsou stejné jako názvy nákladních automobilů, vznikl mnohovýznamný titulek Praga předjela Tatru. V tomto případě jde však jen skutečně o ragbyovou soutěž i když nazavedenou a pro mnoho aktérů dokonce nepochopitelnou.
Ragbyový víkend - výsledky
Ne, 17.Září 2017 v 10:32
Autor: (red) Celý článek
V zahraničí běží naplno ragbyové ligy, ale předmětem našeho zájmu jsou "velké" světové a evropské události. Hlavní domácí soutěž extraliga, soutěž béček Pohár nadějí a 1.liga v Čechách pokračovala 4.kolem, přelosované torzo 1.ligy na Moravě kolem třetím. V Rumburku se hrála Trophy 7’s mužů a hrálo se 2.kolo CL žáků U14.
 
Nemluvíme o nejmenších
Pá, 15.Září 2017 v 18:46
Autor: (el) Celý článek
Píšeme o zahraničním i tuzemském ragby, zabýváme se dospělými, ale nějak pomíjíme naše nejmladší a nejmenší. Musíme připustit, že jsme se dostali do trochu svízelné situace, řada našich nejmladších hráčů nějak po prázdninách nenašla cestu na hřiště, mnozí dokonce oznámili, že už docházet nebudou. Přesto, i když trochu s obtížemi, obsazujeme moravskou turnajovou sérii alespoň jedním družstvem. Podívejte se na fotoreportáž Marty Hegrové z prvního podzimního turnaje v Olomouci.
Po 3. kole Rugby Championship
Po, 11.Září 2017 v 19:02
Autor: (gak) Celý článek
Kdo by sázel na Argentinu? Kdo sázel, že v jámě lvové půjde o poločase do šaten s jednobodovým vedením, asi vyhrál majlant, Pumy jsou zdá se poločasový tým (viz 10:17 a 13:5 se Springboks). Také vyrovnaný zápas Wallabies se Springboks se zrovna nečekal, vždyť předpovědi zněly 40 procent pro Australany a 55 procent pro Jihoafričany při pětiprocentní možnosti remízy, a právě ta vyšla.
Walek rozhodl v poslední minutě
Po, 11.Září 2017 v 15:53
Autor: Patrik Kovács Celý článek
Vyrovnaný zápas pátého týmu prvoligové soutěže sezóny 2016-2017 Zlína s vítězem 1. ligy Havířovem rozhodně není žádným překvapením. Náš tým, který se ani nesešel k prvnímu utkání moravské Trofeje 2017 s Bystrcí a připsal si minusový bod, zápasí jak s nedostatkem hráčů, tak s nepříliš kvalitní letní přípravou týmu, celý program přípravy totiž absolvovalo minimum hráčů. Z nedostatečné přípravy také pramenila nervozita, o které ve svém reportu píše kouč Patrik Kovács.
Sparta porazila Pragu
Po, 11.Září 2017 v 11:13
Autor: Petr Skála Celý článek
V nezavedené podzimní pohárové soutěži ligových týmů, je  po třetím kole na čele Praga a Vyškov, ale protože čtyři týmy mají odehrané tři zápasy, dva týmy dva zápasy a jeden tým hrál dokonce jen jednou, je tabulka dost nepřehledná.
Ragbyový víkend - výsledky
So, 09.Září 2017 v 14:37
Autor: (red) Celý článek
O tomto víkendu sledujeme zápasy šampionátu jižní polokoule s malinkým překvapením - Pumas drželi celý poločas krok s All Blacks a dokonce o bod vedli, zatímco Springboks remízovali s Wallabies. V německém Heidelbergu se hraje sedmičkové mistrovství Evropy U18 a doma utkání všech mužských soutěží a celostátní liga starších žáků.
 
Úpravy pravidel v praxi
Čt, 07.Září 2017 v 20:19
Autor: (red) Celý článek
Před nedávnem jsme na těchto stránkách zveřejnili informaci o úpravách pravidel pro severní polokouli od 1. srpna, dnes se k tématu vracíme, a to s jedním z galérie špičkových světových rozhodčí Wayne Barnesem, kterého někteří experti stavějí hned za nespornou světovou jedničku Nigela Owense. Protože jsme do klubů nedostali český překlad úprav pravidel, zveřejňujeme informaci znovu v kontextu s video ukázkou.
Ragbyový víkend - výsledky
So, 02.Září 2017 v 17:23
Autor: (red) Celý článek
Nejdůležitější událostí pro české ragby bylo dnešní finálové utkání mistrovství Evropy U20 Trophy Polsko v Česko. Nedopadlo pro nás dobře, naše reprezentace prohrála 17:25. V extralize Poháru 2017 rozdrtila Pragovka Dragon a Vyškov s přehledem porazil Slavii 34:12. Zítra budou soutěže pokračovat zápasy 1.ligy, ale nebude se hrát v Havířově, Titáni z Nového Města na Moravě ohlásili vystoupení ze soutěže pro nedostatek hráčů.
 
Procházet bleskovkami: vpřed [1…5] vzad Procházet zprávami: vpřed [1…15] vzad
Přejít na stránku z 170 Přejít na stránku z 199
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Mediální partner
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány