Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Kalendář 2017
Autor MgA. P.Kozubík
150 Kč
Collapse Ragbista roku 2015
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Bazar nyní najdete v rubrice Klubové informace Bazar Rugby
Collapse Neschází ti něco?
 
Pokud ti scházejí hodin-
ky, můžeš si je vyzved-
nout na sekretariátu RC
(Ilustrační snímek)
The Weather Channel

 • Junioři vyhráli nad národním týmem Slovenska

  Společenství našich a ostravských kadetů a juniorů testovalo tuto sobotu na umělé trávě ve Vítkovicích reprezentační výběr juniorů Slovenska, naši junioři vyhráli 20:15 ...

 • REC: Gruzie – daleko, daleko - ostatní

  V dostihové terminologii by výrok zněl: daleko, daleko - ostatní. Skutečná výkonnostní propast zeje mezi lídrem soutěže a ostatními. Jinými slovy, solitér Gruzie má vítězství v soutěži předem dané, ostatní ...

 • REC: Němci porazili Duby

  Začaly zápasy nové formule mistrovství Evropy a už je tu první překvapení - Němci porazili Rumunsko ...

 • SNC: Po druhém kole jen Anglie bez porážky

  Největší pozornost se ve 2.kole SNC soustřeďovala na zápas Walesu s odvěkým soupeřem Anglií. Ve 130 vzájemném utkání po jednašedesáté vyhrála Anglie a vede soutěž bez porážky ...

 • Rabyový víkend - výsledky

  Výsledky utkání SNC a Rugby Europe Championship ...

Collapse Bleskovky
Autor: (se RCH)
Blíží se začátek sezóny, už 19.března hrají muži a 25.března junioři a kadeti, tudíž je nutno splnit dvě nezbytně věci, abyste vůbec mohli k prvním soutěžním utkáním nastoupit. Zatím je klid po pěšině, ale třeba lékařskou prohlídku, pokud jste si nedomluvili termín, ani nezvládnete! Bezpodmínečně do konce února je třeba zaplatit členský příspěvek a licenční poplatek, klub licenční poplatek nikomu hradit nebude! Zaplacení členského příspěvku a licenčního poplatku se týká i žáků. Vyzýváme rodiče, aby tento poplatek uhradili na sekretariátu RC.
 
Procházet bleskovkami: vpřed [1…5] vzad Procházet zprávami: vpřed [1…15] vzad
Přejít na stránku z 164 Přejít na stránku z 191
Junioři vyhráli nad národním týmem Slovenska
Út, 21.Únor 2017 v 17:18
Autor: Oleg Pacan Kubala Celý článek
Trenér slovenské reprezentace Pavel Lištvan se svými asistenty Eduardem Krütznerem a Michalem Mihalikem testovali tuto sobotu  na umělé trávě ve Vítkovicích své reprezentační výběry mužů a juniorů. Muži Slovenska prohráli s Vyškovem 0:35 a junioři Slovenska prohráli 15:20 se společenstvím našich a ostravských kadetů a juniorů. Hrálo se jen na položení bez kopů na branku.
REC: Gruzie – daleko, daleko - ostatní
Po, 20.Únor 2017 v 19:46
Autor: (gak) Celý článek
V dostihové terminologii by výrok zněl: daleko, daleko - ostatní. Skutečná výkonnostní propast zeje mezi lídrem soutěže a ostatními. Jinými slovy, solitér Gruzie má vítězství v soutěži předem dané, ostatní se budou bít o druhé místo a udržení. Druhé kolo jasně ukázalo, že u ostatních se dají čekat vyrovnané souboje, zatím ztrácí jen Belgie.
REC: Němci porazili Duby
Út, 14.Únor 2017 v 20:46
Autor: (gak) Celý článek
V některých zemích druhého sledu je ragby na vzestupu, jiné stagnují a další začínají ztrácet půdu pod nohama. Zdá se, že to poslední může platit jak pro rumunské Duby, tak pro ruské Medvědy. Ale zatím je ještě konec nové formule mistrovství Evropy několik týdnů daleko, dočkáme se ještě podobného překvapení, jak v prvním kole, kdy Němci porazili Rumunsko?
SNC: Po druhém kole jen Anglie bez porážky
Út, 14.Únor 2017 v 13:13
Autor: (gak) Celý článek
Druhé kolo Poháru šesti zemí žádné překvapení nepřineslo, vysoká porážka Itálie už vypadá jako norma pro zápasy s týmem kapitána Sergia Parisse. Francie doma uspěla, jak se při její rostoucí formě dalo očekávat, třebaže jí Skotsko nic nedalo zadarmo a tak se největší pozornost soustřeďovala na zápas Walesu s odvěkým soupeřem Anglií. Ve 130 vzájemném utkání po jednašedesáté vyhrála Anglie.
Ragbyový víkend - výsledky
Ne, 12.Únor 2017 v 16:53
Autor: (red) Celý článek
Budou přepsány ragbyové mapy? Ztrácí Rumunsko a Rusko přes veškerou a dlouholetou finanční podporu Rugby World (IRB) dech? Jde o vyhozené peníze, které se měly investovat do jiných zemí? Překvapivé výsledky prvního kola evropského šampionátu, ve kterém Němci porazili Rumuny a Španělé Rusy, by tomu mohly nasvědčovat. V Six Nations se letos ukazuje, že opět můžeme mluvit jen o Five Nations, Italové znovu vysoko prohráli a nepřesvědčili. Strhující bitvy se zato odehrály v Cardiffu a na Stade de France
.
Najde Gruzie přemožitele?
Čt, 09.Únor 2017 v 15:18
Autor: (gak) Celý článek
Rozdíl mezi evropskou ragbyovou špičkou představovanou Francií, Itálií a čtyřmi ostrovními týmy a druhou garniturou evropských zemí, je propastný. Jejich každoroční turnaj Six Nations Cup je považován za neoficiální mistrovství Evropy, ale oficiální ME (Rugby Europe Championship) paradoxně hrají země druhého sledu. Šampionát, který se bude hrát ve stejných termínech jako SNC, má dopředu jasného favorita Gruzii, který drží pohár mistra Evropy už od roku 2011.
Pêle-mêle
Čt, 09.Únor 2017 v 13:21
Autor: (gak) Celý článek
Mnohdy se sejdou docela zajímavé informace, které však samy o sobě nejsou dostatečně nosné na samostatný článek, ale byla by škoda je nezveřejnit. Proto velmi nepravidelně takové zprávy zveřejňujeme jako pel-mel. Dnes o sbírce fandů Harlequins na zaplacení pokuty rumunskému klubu Timisoara Saracens, oslavách Dne nezávislosti v Myanmaru (Barma), kuriózní situaci ve vedení ruské ragbyové federace a návštěvnosti na Six Nations.
Skotské zářící hvězdy s X faktorem
Út, 07.Únor 2017 v 18:03
Autor: (gak) Celý článek
Hned úvodní víkend Six Nations přinesl skvělou dramatickou podívanou. Kromě zápasu Itálie s Walesem nebylo do poslední minuty zápasů hraných s ohromným nasazením jasné, kdo vyhraje. Ukazuje se, že co do rychlosti a dynamiky akcí, nasazení a dramatičnosti, se nemůže žádná jiná kolektivní míčová hra ragby rovnat. Profesionalismus vnesl do hry novou dimenzi. (Foto Morgan Treacy)
Zveme na trénink
Po, 06.Únor 2017 v 16:41
Autor: (rk) Celý článek
Malí ragbisti RC Havířov trénují v zimě v tělocvičně gymnázia Komenského každé úterý a čtvrtek vždy od 16,00 hodin pod vedením trenérů Vlastíka Tržického a Radka Klody. Tréninky jsou zaměřeny samozřejmě hlavně na míčovou techniku, běh, obratnost a na konci tréninku si zahrajeme ragbíčko, přehazovanou apod. Všechny případné zájemce zveme. Níže je něco málo fotek z tréninků v měsíci lednu a únoru.
Nejmenší byli v Bosporu
Pá, 03.Únor 2017 v 14:15
Autor: Radek Kloda Celý článek
Ne nejde o průliv, který tvoří hranici mezi Evropou a Asií, ale sportovní halu v Bohumíně, která má plochu s umělým trávníkem. O uplynulém víkendu tam proběhl první turnaj mladších žáků Havířova, Mariánských Hor a Olomouce. Šlo o to, připomenout dětem při momentální "suché" přípravě v tělocvičnách skutečné ragby.
Na letošní Six Nations se můžeme těšit
Po, 30.Leden 2017 v 20:11
Autor: Karel Gaman Celý článek
A je to tady, šest předních evropských národních týmů je připraveno bojovat o ceněný titul vítěze Poháru šesti národů. 124. ročník nejstarší týmové soutěže v míčových hrách bude letos pravděpodobně nejnapínavější z posledních ročníků. Podle posledních výsledků se zdá, že se stabilizuje výkonnost Francie, Výkony Skotska se posunují nahoru už dvě sezóny. Trochu stagnuje Wales, ale nahoru šlo Irsko a Anglie, od které se čeká obhajoba titulu
Téma dne: Ochrana hlavy
Čt, 19.Leden 2017 v 16:47
Autor: (an) Celý článek
Vidíme to ve všech posledních televizních přenosech – žluté za vysoké skládání a červené karty za složení za hlavu. V každém zápase se najdou hráči, kteří zareagují reflexivně, natáhnou ruku, zasáhnou hlavu soupeře, a už jdou ven. A nastolený trend tvrdého a nekompromisního trestání těchto přestupků nepomine, právě naopak, přibývá totiž otřesů mozku a sekce lékařská a sekce pravidel World Rugby musely reagovat.
Školní liga: Stále vede klubový tým
Čt, 19.Leden 2017 v 10:39
Autor: Radomír Kloda Celý článek
První letošní halový turnaj 10. ročníku Havířovské školní ligy v tag ragby v rámci Get Into Rugby a za finanční podpory Nadace OKD, a.s. v programu Srdcovka přinesl už třetí vítězství našeho klubového týmu. Mladý tým několikanásobného vítěze školní ligy ZŠ Albrechtice se zatím učí a tak družstvo RC Havířov spěje k obhajobě titule, ale do konce ligy je ještě daleko. Přečtěte si report Radka Klody ze třetího turnaje.
PROJEKT PODPOŘIL NADAČNÍ FOND OKD
Informační bulletin 1/2017
Pá, 13.Leden 2017 v 17:15
Autor: se RCH Celý článek
Obsah: Můžeme být s rokem 2016 spokojeni?  Za dva měsíce bude volební členská schůze  Chceš hrát ragby ve Francii?  Lékařské prohlídky  Foto na nové licence hráčů ročníku 2003  Tréninkový rozvrh  Klubový nástěnný kalendář  Zveme na ples  Sazebník příspěvků 2017  Slevy z příspěvků
Pololetí našich juniorů
Pá, 13.Leden 2017 v 12:13
Autor: Oleg Pacan Kubala Celý článek
Trenér Oleg Kubala, slyšící na přezdívku Pacan, rekapituluje vystoupení společenství našich a ostravských juniorů v podzimní části celostátní ligy. Základ týmu spolu hraje v podstatě od mladších žáků a v minulé sezóně jako společenství kadetů Havířova, Mariánských Hor a Olomouce. Na podzim tým jen přešel do vyšší kategorie a momentálně se drží ve vyrovnaném středu tabulky na 5. místě.
Procházet bleskovkami: vpřed [1…5] vzad Procházet zprávami: vpřed [1…15] vzad
Přejít na stránku z 164 Přejít na stránku z 191
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Mediální partner
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány