Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Kalendář 2017
Autor MgA. P.Kozubík
Collapse Ragbisté roku 2016
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

 • Propozice turnaje Silvester Cup

  Původně Kajfův memoriál se přestěhoval z hřiště do haly a dostal název Vánoční kapr, někdy v devadesátých letech změnil název na Silvester Cup. Letos se hraje v pátek 29.prosince, hrát se bude podle následujících propozic:

 • Mikulášské odpoledne 20017

  Výkonný výbor RC Havířov připravil pro hráče přípravky, mladších žáků a školních kroužků Mikulášskou zábavu s čerty a jako obvykle bez Mikuláše a tentokrát i bez anděla ...

 • Zážitek zážitků na Principality

  Pro atmosféru, kterou skupina členů našeho klubu a příznivců ragby v hledišti Principality při utkání podzimní série testů Wales vs All Blacks zažila, snad ani nelze nalézt superlativ ...

 • Česko v ME Trophy přezimuje na pátém místě

  Zápas Moldavsko vs Švýcarsko uzavřel podzimní část druhé skupiny mistrovství Evropy Trophy až do 3. března 2018, kdy se utká Nizozemsko s Polskem a hned týden nato otevře jarní část soutěže i náš národní tým ...

 • Z tisku: Havlíček pléduje pro profesionalismus

  Týdeník Region Havířovsko přinesl v posledních dvou číslech dva články, které se týkají našeho klubu, jednak rozhovor s odchovancem klubu Martinem Havlíčkem, jednak zprávu o podzimní sezóně našeho mužského týmu ...

Collapse Nástěnka
PLES 2018
                                                                                 
Extraliga 1.liga Čechy 1.liga Morava Naděje U18 U16 U14 
 
 TELEVIZE
Ragby v TV
Collapse Bleskovky
Autor: (red)
V redakci našeho klubového serveru jsme trochu pozapomněli na životní jubileum bývalého ligového hráče, dlouholetého trenéra a funkcionáře Jana Kozubíka, který nejčastěji slyší na oslovení Jendo. Minulé pondělí v plné svěžesti oslavil šedesátku a v klubové nomenklatuře jubilantů pokročil od titulu Ragbyový expert k titulu Ragbyový vysloužilec. Příslušný jmenovací dekret však obdrží až při poslední společenské akci roku turnaji v sálové kopané Silvester Cup. Blahopřejeme, Jendo. Mimochodem, k článku z roku 2012 můžeme jen dodat, že Jenda svou trenérskou kariéru natáhl na 26 let.
 
Procházet bleskovkami: vpřed [1…5] vzad Procházet zprávami: vpřed [1…15] vzad
Přejít na stránku z 172 Přejít na stránku z 202
Propozice turnaje Silvester Cup
Čt, 07.Prosinec 2017 v 16:09
Autor: (red) Celý článek
Nikdo nemá ani tušení, kolikátý ročník fotbalového turnaje, který v dávných dobách klubové historie začínal na hřišti a hrál se obvykle v červnu po sezóně jako Kajfův memoriál, aby se později přestěhoval do haly a dostal název Vánoční kapr a naposledy pak někdy v devadesátých letech změnil název na Silvester Cup a z předvánočního se stal předsilvestrovský turnaj. Letos se hraje v pátek 29.prosince, hrát se bude podle následujících propozic: 
Mikulášské odpoledne 20017
Út, 05.Prosinec 2017 v 13:29
Autor: Radomír Kloda Celý článek
Výkonný výbor RC Havířov připravil pro hráče přípravky, mladších žáků a školních kroužků Mikulášskou zábavu s čerty a jako obvykle bez Mikuláše a tentokrát i bez anděla. Samozřejmě, že byli vítáni i všichni příznivci havířovského ragby. Mikulášskou zábavu už tradičně řídil „francouzský“ školník s knírem a modrým baretem, k dispozici měl trojici "podškolníků."
Zážitek zážitků na Principality
Pá, 01.Prosinec 2017 v 18:24
Autor: Karel Gaman Celý článek
Principality Stadium, Millennium Stadium nebo Arms Park, pořád jsme na jednom místě, v srdci velšského ragby, stadionu, který patří společně s cardiffským hradem k největším pozoruhodnostem hlavního města Walesu. Pro atmosféru, kterou skupina členů našeho klubu a příznivců ragby v hledišti Principality při utkání podzimní série testů Wales vs All Blacks zažila, snad ani nelze nalézt superlativ.
Česko v ME Trophy přezimuje na pátém místě
Út, 28.Listopad 2017 v 11:22
Autor: Petr Skála Celý článek
Zápas Moldavsko vs Švýcarsko uzavřel podzimní část druhé skupiny mistrovství Evropy Trophy až do 3. března 2018, kdy se utká Nizozemsko s Polskem a hned týden nato otevře jarní část soutěže i náš národní tým. Utká se právě se Švýcary, kteří nás po vítězství v Kišiněvu poslali na předposlední místo. (Ilustrační snímek Petra Skály z utkání Česko - Polsko)
Z tisku: Havlíček pléduje pro profesionalismus
St, 22.Listopad 2017 v 17:46
Autor: (red) Celý článek
Týdeník Region Havířovsko přinesl v posledních dvou číslech dva články, které se týkají našeho klubu. Jednak rozhovor s odchovancem klubu Martinem Havlíčkem, který prošel několika francouzskými kluby, aby nakonec přijal angažmá v pražském Olympu. Redaktor Deníku David Hekele s ním vedl rozhovor o profesionalismu a šancích českého národního týmu na postup na MS 2019. Článek Martina Ruščina se zase zabývá podzimní sezónou našeho mužského týmu.
Obavy se naplnily
Ne, 19.Listopad 2017 v 16:13
Autor: Karel Gaman Celý článek
Ani v pořadí devátý zápas české reprezentace s Portugalskem, o to důležitější, že se hrálo o postup do dalšího kola evropské kvalifikace na mistrovství světa, jsme nevyhráli, ba ani soupeře nepřinutili k většímu vypětí. Jak jsme se obávali, opět zvítězila portugalská lehkost, živost a rychlost nad upracovanou českou těžkopádností.
Ragbyový víkend - výsledky
Čt, 16.Listopad 2017 v 17:29
Autor: (red) Celý článek
Rozšířený víkend ještě rozšiřujeme o další dva dny příštího týdne, kdy se naše reprezentace do 18 let střetne ve dvou přátelských utkáních s Rumunskem. Doma nás čeká finále patnáctkové ligy žen, sedmičkový turnaj na Olympu a dohrávka CL juuniorů v ragby XII mezi Mariánskými Horami a Petrovicemi. V zahraničí zápasy European Trophy včetně zápasu naší reprezentace v Portugalsku a řada zápasů podzimních mezinárodních testů.
 
Prolomíme prokletí?
Čt, 16.Listopad 2017 v 16:40
Autor: (man) Celý článek
Že je Portugalsko silný soupeř, dokládá nejen postavení našeho sobotního soupeře ve světovém rankingu (25.), ale také fakt, že jsme dosud nad Lobos nevyhráli. Osm zápasů české a dva československé reprezentace vždy skončilo vítězstvím Portugalců. Nejtěsnějším výsledkem 18:19 naše reprezentace prohrála 29. dubna 1995 v Praze, v Portugalsku pak 13:19 26.února 2005. Zápas je zároveň 4. kolem evropské kvalifikace pro mistrovství světa 2019. Prolomíme prokletí dosavadních neúspěchů s Lobos? (Ilustrační snímek)
Před 25 lety zemřel Sláva Moravec
Po, 13.Listopad 2017 v 21:03
Autor: (man) Celý článek
Právě před 25 lety zemřel Sláva (Boleslav) Moravec mladší, syn sportovního novináře působícího na Ostravsku Boleslava Moravce staršího. Životní osudy Slávy Moravce by vydaly na knížku, ale nám je znám především jako novinář a ragbista - trenér a rozhodčí. Bez Slávy Moravce by pravděpodobně ani neexistoval havířovský ragbyový klub.
Ragbyový víkend - výsledky
Pá, 10.Listopad 2017 v 13:03
Autor: (red) Celý článek
Doma pomalu končí sezóna, na pořadu je semifinále ligy žen v patnáctkovém ragby, v Bystrci hraje národní výběr U16 přátelský zápas s Maďarskem a starší žáci hrají poslední kolo celostátní ligy. V zahraničí pokračuje podzimní série přátelských zápasů, v pátek se v irském Limericku poprvé v historii představí ženské Barbarians v utkání proti ženám Munsteru.
 
Další rekord
St, 08.Listopad 2017 v 20:23
Autor: Boby / Jenda Celý článek
Před pár dny jsme psali o rekordní výhře našich kadetů a přišla nečekaná sprcha, starší žáci prohráli ještě větším rozdílem v Ostravě se Sokolíky z Mariánských Hor. Výsledek 0:108 překonal i dvě drtivé podzimní porážky naší U16. Víkend byl vůbec ve znamení divokých výsledků - U16: Tatra v. Praga 115:0, Olomouc v. Mariánské Hory 99:3, Havířov v. Vyškov 101:15, U14: Říčany v. Sparta 89:0. Tak se alespoň můžeme utěšit tím, že na frak dostali i jiní. Sarkastický komentář našich trenérů se dal čekat.
Junioři se vyrovnali s oslabením
Út, 07.Listopad 2017 v 12:03
Autor: Oleg Pacan Kubala Celý článek
Naši junioři ve svém posledním utkání celostátní ligy Trophy XII v Petrovicích prohráli jen o osm bodů, když položili stejně jako domácí sedm pětek, ale z těžkých úhlů a velké vzdálenosti nedokázali proměnit ani jeden kop o pětce. Navíc nastoupili jen s jedenáctkou hráčů, pro nemoc nemohl nastoupit Roman Barabáš. Naši přes porážku v Praze vedou soutěž o dvanácti hráčích. Přečtěte si stručný report trenéra týmu.
Rekordní výhra kadetů
So, 04.Listopad 2017 v 18:28
Autor: (el) Celý článek
Naši kadeti před třemi týdny drtivě prohráli v Ostravě. Stovka je minula o pouhých osm bodů, takže před utkáním o 3. místo v moravském poháru s Vyškovem vládla spíše nejistota – podepíše se debakl na psychice hráčů, nebo tu hrůzu prostě hodí za hlavu a budou hrát, jako by je žádná nepříjemnost nepotkala. Dnes ve finálovém utkání o 3. místo ukázali, že „čo bolo, to bolo, terazky tu rozdáváme my,“ a rozdávali důkladně, dali Vyškovským 17 kousků.
Ligový pohár získala Sparta Praha
So, 04.Listopad 2017 v 17:43
Autor: Petr Skála Celý článek
Jediná tuzemská ragbyová soutěž, která se hrála na podzim 2017, byl jednokolový Pohár ligových týmů, který první listopadovou sobotu dospěl do finále. V souboji o první místo se utkaly týmy Sparty Praha a Pragy Praha. Finále bylo sice záležitostí vysočanských  týmů, ale přesto se  jejich vzájemný duel hrál mimo obvod Prahy 9 a to na trávníku plochodrážního stadionu v Praze na Markétě.
Ragbyový víkend - výsledky
So, 04.Listopad 2017 v 14:39
Autor: (red) Celý článek
Sledujeme tři mezinárodní podzimní testy, tři zápasy mistrovství Evropy, v tom zápas Slovinska se Slovenskem v Lublani. Na domácí půdě tři zápasy extraligy, zápasy ligy juniorů ragby XV i ragby XII, totéž v kategorii kadetů a zápasy celostátní ligy starších žáků a zápasy obou oblastních soutěží starších žáků U14.
 
Procházet bleskovkami: vpřed [1…5] vzad Procházet zprávami: vpřed [1…15] vzad
Přejít na stránku z 172 Přejít na stránku z 202
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Mediální partner
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás

Collapse Přidej se k nám

Collapse Pozvánka pro veterány