Liga se hroutí

28. srpna 2020 (20:13)

DomácíZpravodajství

Tři ligová utkání jsou odložena

PRAHA, ŘÍČANY (ps, man) - Pozitivní test na Covid-19 u hráče týmu mužů RC Mountfield Říčany spustil lavinu opatření a zrušil nejen ligové utkání Slavie s Říčany, ale zcela nečekaně i další dva zápasy. Říčanští jsou v karanténě, z preventivních důvodů jsou veškeré klubové aktivity přerušeny až do neděle 30. srpna 2020 včetně. Areál stadionu Josefa Kohouta byl uzavřen veřejnosti. 

„V průběhu týdne budou všechny vnitřní prostory areálu odbornou firmou kompletně vydezinfikovány. Toto opatření jsme učinili ve veřejném zájmu a byl o něm informován starosta města Říčany,"  bylo  uvedeno  v  prohlášení výkonného výboru RC Mountfield Říčany ze dne 26. srpna 2020 na klubovém webu.

„Z důvodů karantény mužstva Říčan bylo  utkání Slavia Praha -  RC Mountfield Říčany zrušeno. Uskuteční se v náhradním termínu v závislosti na epidemiologické situaci,"  reagovali ragbisté Slavie Praha na zprávu z Říčan.

Dnes STK vydala oběžník číslo 11, který zrušení prvoligových zápasů ještě rozšiřuje:

Dne 26. 8. 2020 oznámil klub RC Mountfield Říčany výskyt onemocnění Covid-19 u hráče týmu mužů.Následně bylo z rozhodnutí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje umístěno do karantény 28 hráčů a 4 členové realizačního týmu RC Mountfield Říčany. Na žádost RC Mountfield Říčany odložila STK v souladu s Dodatkem Rozpisu soutěže (viz STK Oběžník č.10/2020) utkání RC Slavia Praha - RC Mountfield Říčany, které se mělo konat dne 29. 8. 2020.

Během pátku 28. 8. 2020 byla STK informována o probíhajících testech u hráčů RC Mountfield Říčany umístěných v karanténě s tím, že již bylo zjištěno několik případů onemocnění Covid včetně hráče, který odehrál ligové utkání prvního kola 1. ligy RC Mountfield Říčany – RC Dragon Brno a který je zároveň členem výběrového týmu v rámci ASC Dukla Praha. Další testy hráčů RC Mountfield Říčany stále probíhají. Vzhledem k již známým výsledkům je pravděpodobné, že budou následovat další opatření ze strany Krajské hygienické stanice.

Vzhledem k výše uvedenému STK odkládá níže uvedená utkání 2. kola 1. ligy.

Své rozhodnutí STK ČSRU činí na základě článku 58. odstavec b) SŘR ČSRU, s odkazem na článek 4. SŘR ČSRU

 

Odložená utkání 2. kola 1. ligy ragby

06. RC Dragon Brno - RC Praga Praha

08. RC Sparta Praha - RC Tatra Smíchov

 

Říčany 28/08/2020

David Frydrych

Rozpis soutěží rozšířen

Sportovně technická komise České rugbyové unie pamatovala na případy nakažených hráčů a uložení karanténních opatření klubům dodatkem k Rozpisu soutěže  a stanovila tato pravidla:

Pokud z důvodu karanténního opatření nebo při jiné situaci mající původ v šíření nemoci COVID -19 nemůže k soutěžnímu utkání ragby o patnácti hráčích nastoupit alespoň čtrnáct hráčů, bude utkání odloženo.
Kluby jsou pak povinny dohodnout se na novém termínu utkání  a to tak, že nový termín musí být sjednán na dobu nejpozději do 21. října 2020, kdy má být zahájena nadstavbová část.  Nesplní-li členské kluby svoji povinnost a na novém termínu se nedomluví, nařídí řídící orgán soutěže termín nového utkání  podle svého uvážení.
Jen v případě, že utkání nelze z důvodu opatření proti šíření nemoci COVID –19 odehrát,  rozhodne řídící orgán o kontumaci tohoto utkání s výsledkem 0:0 a přidělení 2 bodů každému týmu.  Do semifinále nadstavbové části soutěže může postoupit jen tým, který řádně odehraje minimálně 5 ze 7 utkání základní části. 

Kam na ragbyovou ligu v sobotu 29. srpna 2020

RC Přelouč - JIMI Vyškov od 14 hodin

Dragon Brno - Praga Praha  odloženo

Sparta Praha - Tatra Smíchov  odloženo

Slavia Praha - Říčany   odloženo

O Autorovi

Redakce

Další články autora