Ženské XV: Vyhrálo společenství Spatria

4. listopadu 2018 (15:20)

DomácíZpravodajství

PRAHA 3.11.2018 - O titulu v ragbyových patnáctkách žen se rozhodovalo stejně jako před rokem mezi celky Spatria, což je společenství ragbistek z klubů Sparty, Slavie a Říčan, a Petrovicemi. Toto svým způsobem pražské derby vyhrálo i letos společenství tří klubů hrající ve sparťanských dresech nad Petrovicemi rozdílem jediné pětky 17:13 …

Spatria – Petrovice Royal 17:13 (10:3)

Pětky 3:2 * Rozhodčí Čekal * Diváků 400

Body: Zahrádková 7 (1P,1KP), Haffnerová a Exnerová po 5 - Borovská a Korniová po 5, MC Intainová 3

Utkání bylo vyrovnané, vítězky v první půli položily dvě pětky a děvčata z Petrovic proměnila trestný kop. Zvrat v zápase začal až patnáct minut před koncem ve druhé půli, kdy Petrovice položily v krátkém sledu dvě pětky a rázem vedly 13:10. Pak však v osmdesáté minutě  hráčky Petrovic patrně špatně pochopily odpověď rozhodčího na dotaz, zda po odkopu do autu ukončí zápas. Zápas pokračoval, následoval aut, který vyhrála Spatria a po šesti minutách nepřerušené hry nakonec Zahrádková položila pětku a ze samé radosti proměnila i následný kop.

"Nějak mi to ještě nedošlo, že jsme obhájily mistrovský titul. Dnešní den měl být tady na Podvinném Mlýně oslavou českého ragby. Před naším ženským finále se mělo hrát i finále mužů, které bohužel bylo odloženo a pro stížnost Tatry Smíchov patrně Sparta přišla i o možnost obhájit titul i v mužích. Ale vrátím se k našemu finále. Petrovice byly tentokrát hodně silným soupeřem a jejich hra si zaslouží od nás velké uznání," řekla kapitánka vítězného týmu Jana Urbanová.

"Zápas byl hodný finále. Až do konce utkání nebylo o vítězném týmu rozhodnuto. Petrovice si za svoji hru rozhodně zaslouží velké uznání podobně jako naše hráčky, které důležité body daly až v samotném závěru zápasu," řekl  kouč Sparty Zdeněk Albrecht, který společný vítězný tým Spartia vedl společně s trenérem Slavie Vlastimilem Bažantem.

Konečné pořadí mistrovství Česka:  1. Spartia (Sparta, Slavia, Říčany,  2. Petrovice Royal, 3. České Tahrany, 4. VyDra