Výpadek fyzických sil ve 2. půli

7. dubna 2019 (21:32)

DomácíZpravodajství

Přelouč 7.4.2019 - K zápasu jsme netradičně odcestovali autobusem, ale odcestovala kombinovaná sestava. Kvůli zranění a nemoci nebo různým povinnostem musel hrát také sedmapadesátiletý Vlasta Tržický a debut v prvním týmu si odbyl junior Dan Kričfalušij.

Snímek O.Klody v náhledu je z loňského utkání v Přelouči

RC Přelouč – RC Havířov 33:10 (7:10)

Pětky 5:2 * KP 4:0 * TK 0:0 * DG 0:0 * rozhodčí Libor Žilka * ŽK 0-0 * ČK 0-0

Body: Jan Čížek 18 (2P,4KP), Jakub Čížek 5, Sýkora 5, Nevrlý 5 – Leroch 5, R.Benčík 5

Havířov: 1 Kovács (18 Kričfalušij 64ʾ), 2 Indrák, 3 Musil (17 Tržický 78ʾ), 4 Aberle, 5 Macháček, 6 Wardas, 7 Šťastný, 8 Leroch (19 Lamač 45ʾ) – 9 O.Kloda, 10 Walek – 11 L.Sittek, 12 Jakub Uhlíř, 13 Trtek, 14 R. Benčík (16 O.Benčík 50ʾ) – 15 Hladík

Soupeř měl výkop a hned jsme převzali iniciativu. Ve 3. minutě jsme měli první šanci při trestném kopu na branku, ale kop byl neúspěšný. Po příjmu míče z výkopu Přelouče z čáry obranného území jsme opět vyvinuli tlak, který nakonec po sérii vhazování z autu a mlýnů po šesti rojových fázích prorazil Patrik Leroch a položil.

Pak převzali iniciativu domácí a začali tlačit. V této fázi zápasu jsme hráli zhruba 10 min bez Patrika Lerocha, který si natáhl stehenní sval a byl ošetřován. Soupeř po naší chybě získal trestný kop a kopl ho do autu asi sedm metrů před naším brankovištěm. Ubránili jsme sice po autovém vhazování soupeřův maul, ale už jsme neubránili následnou akci útokem a tak dostáváme vyrovnávací pětku přímo pod bránu, pro Jana Čížka byl kop jednoduchou záležitostí a tak upravil stav na 7:5 pro svůj tým.

Po našem výkopu jsme dobrou hrou nenechali přeloučskou obranu vydechnout a po několika pěkných herních fázích jsme rozebrali bránící soupeřovu útočnou formaci a Radek Benčík skóroval u rohového praporku. Podařilo se zase jednou uplatnit nacvičovaný herní systém a soupeř kapituloval.

Díky dobré taktice se nám dařilo udržet soupeře na uzdě, prakticky se celý poločas nedostal do rytmu a útočná formace v čele s reprezentantem Janem Čížkem nedokázala vážněji ohrozit naše brankoviště.

O poločase jsem upozorňoval, že soupeř bude hrát po větru a tak bude hodně kopat. To se nakonec ukázalo jako klíčové pro další vývoj zápasu. Navíc jsem musel kvůli zranění vystřídat Patrika Lerocha a tím jakoby nám odešel tah dopředu a agresivní pojetí, ale hlavně ve druhé půli „odešla“ fyzička.

Ukazuje se, a to také bylo příčinou výpadku v minulém utkání s Iuridikou, že nedokážeme udržet poměrně vysoké tempo celý zápas. Příčinou vysoké ztráty v Přelouči byly taktické nedostatky. Nefungovalo zajištění zadáka a křídel proti soupeřovým překopům, ve druhé půli jsme takto dostali tři pětky!

Ovšem tým přesto zaslouží poděkování, odjel k zápasu oslabený, a přesto zahrál alespoň poločas na úrovni.

O Autorovi

Patrik Kovács

Sportovní ředitel klubu, trenér mužů, reportáže z utkání

Další články autora