1. liga: Hráli uvolněně a málem uspěli

15. května 2022 (10:39)

KlubovéZpravodajství

Shodou různých okolnosti (pracovní povinnost, zranění atd.) jsme dorazili na  zápas v 15 lidech a z toho  byl jeden hráč šedesátiletý Vlasta Tržický. Proto jsme do 60 min hráli ve 14 lidech a teprve pak, jako 15 nastoupil do zápasu Vlasta. 

Do zápasu jsme šli s tím, že si jdeme zápas užít a zkoušet hráče zadních řad na různých postech. 

Soupeř potřeboval vyhrát s bonusovým bodem, aby měl jistotu 1. místa v naší skupině, i proto do zápasu vlétl a zatlačil nás do naší 22 m. 

Jen sporadicky jsme se dostali na soupeřovu polovinu a nic nenasvědčovalo dramatickému závěru zápasu.

Poločas 20:5 

Po přestávce jsme začali rychleji rozehrávat míče z rucků a hlavně zlepšili defenzívu. Mezi 45. a 60. minutou jsme dali 2 pětky po krásných akcích útoku kdy nejprve na soupeřově desetimetrovce pokopl Walek  míč po zemi mezi tříčtvrtky soupeře a Plinta míč zpracoval 5m před brankovištěm, kde zboural 2 hráče a položil.

Další pětka padla po našem autu v obranné 22 m, kdy vyhraný míč D. Walek místo odkopnutí míče do autu kopl míč pro D.Kovácse na křídlo. Kovács míč zpracoval ze vzduchu a už ho nikdo z obránců nedokázal zastavit.

Z následného Zlínského výkopu jsme udělali chybu, ztratili  míč, a po několika fázích nám utekla mlýnová spojka po zavřené straně.

Podařilo se nám ještě jednou dostat míč do brankoviště soupeře. Po rozehrání trestného kopu do autu a vyhraném vhazování ve dvaadvacítce soupeře jsme po několika fázích protlačil Leon Sittek míč do brankoviště a po následné konverzi Dana Walka byl stav 25:24 pro domácí. Do konce zápasu chybělo zhruba 10 minut a snažili jsme se ještě překlopit vítězství na naší stranu. Ale přemíra snahy se projevila ve zbrklosti a nepřesnosti v naší hře a nakonec 2 min před koncem zápasu, po vysoké skládce 3m před naším brankovištěm, nás rozhodčí potrestal trestnou pětku a bylo po zápase.

Stále ještě máme problém s pohybem hlavně rojníků po hřišti. A také vidím problém v tom, že nedokážeme důrazně zastavovat soupeře v průběžných fázích útoků. Po standardních situacích si dokážeme v obraně poradit, ale následná obrana 3,4,5 fází už je špatná. Jsem docela spokojen se standardními situacemi mlýn a aut, kdy i v 7 rojnících  jsme dokázali udržet a místy i přetlačit  Zlínský roj v mlýnech. Zadní řady začínají útočit v daleko větší rychlosti a přihrávky mají lepší načasování, někdy ale ještě postrádám při úročení větší hloubku.

Uvidíme za týden v Nýrsku, kdy bychom měli být v obvyklé sestavě, jestli naše výkonnost dále poroste.

O Autorovi

Patrik Kovács

Sportovní ředitel klubu, trenér mužů, reportáže z utkání

Další články autora