Pohár XV: Limitoval nás úzký kádr

26. října 2022 (19:17)

KlubovéZpravodajství

V náhledu: Noel Sittek čerstvě nominovaný do širšího výběru reprezentace do 20 let položil v utkání dvě pětky. Foto Jiří Durdík

Praha 23. října 2022 – Bohužel, začíná nás limitovat náš poměrně úzký hráčský kádr. Pro zranění řady hráčů jsme odjeli do Prahy k prvnímu semifinálovému utkání Poháru XV s rezervou Slavie s pouhými osmnácti hráči. A to s námi jel na výpomoc i šedesátník Vlasta Tržický a po delší době, co je v ragbyovém důchodu, také Aleš Kloda (41), který odehrál celý zápas na pozici úrokové spojky! Když se pak ke zraněným přidají hráči s pracovními povinnostmi a jeden s disciplinárním trestem za červenou kartu, je jasné, že někteří hráči musejí zápas odehrát na postu, na kterém běžně nehrají. Poněkud to ovlivnilo průběh utkání.

Náš tým od úvodních minut hledal svoji tvář a hráči dělali spoustu chyb. Naštěstí se soupeři v ofenzivě také moc nedařilo a tak zápas chvílemi připomínal spíše trénink mlýnů a autů. Až v poslední desetiminutovce první půle jsme se postupným tlakem dostali do dvaadvacítky Slavie, ale bohužel jsme tlak a sérii trestných kopů nedokázali přetavit v zisk bodů. Naopak soupeř nám po vypíchnutí míče deset metrů před vlastním brankovištěm, málem položil pětku, naštěstí ho Dan Ogurčák dostihl pět metrů před naším brankovištěm.

V sérii rucků domácích jsme se provinili proti pravidlům a následný trestný kop kopáč Slávie Matyáš Hora proměnil a tak také za stavu 3:0 pro Slavii skončil poločas.

Tří našich hráčů bylo potřeba, aby zastavili jednoho soupeře, zleva Jan Hlaváč, Lloyd Thomas a Filip Plinta. Foto Jiří Durdík

Po poločase se hrálo v daleko větším tempu a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Obě mužstva měla velmi špatnou obranu a prakticky každá kvalitní akce na obou stranách končila položením pětky. Těch kvalitních akcí ale nebylo moc, a tak jsme na pětky vyhráli 4:3, a když se nedařilo ani kopáčům a každý proměnil po jednom kopu na háčko, utkání nakonec skončilo těsným vítězstvím našeho týmu 22:18.

Jednu z pětek položil Dominik Kovács (s míčem), asistuje mu Hynek Hřebíček. Foto Marie Durdíková

Fakta z utkání: STATISTIKA

Fotografie z utkání: fotogalerie Zonerama - Marie Durdíková  a  Jiří Durdík

Řekl po utkání

Trenér Patrik Kovács

Z utkání si jednoznačně musíme vzít do odvety ponaučení, že musíme útočit z daleko větší hloubky. Už proti Přelouči jsem nabádal útočníky k hlubšímu postavení a u daleko rychlejších útočníků Slávie to platí dvojnásob. Také v obraně se nám moc nedařilo zastavovat protihráče hned prvním hráčem, ale kolikrát až druhým nebo dokonce až třetím hráčem.

V každém případě děkuji týmu za bojovnost a hlavně Alešovi Klodovi za to, že jel s námi, pomohl týmu a odehrál 80 minut.