Pohár XV: Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého

12. září 2022 (16:09)

KlubovéZpravodajství

V náhledu Daniel Walek, kopáč par excellence, který v "Budějicích" nakopal 13 bodů. Foto Radek Kokinda

České Budějovice 11. září 2022 - Jeli jsme do Českých Budějovic s tím, že chceme potvrdit výhru z 1. kola. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, hrálo se na hřišti zhruba o 18 metrů kratším a přibližně o 15 metrů užším. Věděli jsme, že soupeř disponuje většinou urostlými hráči a preferuje spíše silové pojetí hry než rychlostní, takže přesně styl, který moc nesedí naší velmi rychlé útočné řadě. Ale na tento styl hry jsme se připravovali celých 14 dní.

Od prvních minut bylo vidět velice silové ragby se spoustou raků, ale i řadou nepřesností na obou stranách. V poločase byl výsledek 6:5 pro nás, když jsme využili 2 trestné kopy, proměnil je Dan Walek, soupeř kontroval pětkou kapitána a hrajícího trenéra Romana Kodery po sérii trestných kopů za naši „přílišnou“ aktivitu v racích.

Ve 2. poločase jsme chtěli být ještě aktivnější a rychlejší, a dařilo se nám to. Nejdříve po rychlém přenesení hry zprava doleva utekl z naší dvaadvacítky Noel Sittek. V 56. minutě udeřili domácí, centr Petr Hejníček prošel naší obranou. Ale za 6 minut našel v obraně společenství Nýrska a Českých Budějovic mezeru Dan Ogurčák, konverze se povedla Danu Walkovi.

Leon Sittek přechází přes obránce, aby...

...prošel i přes druhého, ale pětka z toho nebyla

Bohužel jsme hned po výkopu udělali tři velké chyby za sebou a soupeř dokázal Petrem Štoidlem snížit. Pak se projevil nečekaný problém, viditelně nám začaly docházet síly v osobních soubojích a tři minuty před koncem se podařilo domácímu Petru Štoidlovi pětkou otočit výsledek na 26:21.

Naštěstí Dominik Wardas získal přímo z výkopu míč. Soustředili jsme poslední zbytky sil a po velkém tlaku v několika fázích se nakonec podařilo Romanovi Barabášovi položit míč u levého praporku do brankoviště. Za nerozhodného stavu 26:26 záleželo na dobrých nervech a kopáčské jistotě Dana Walka. Dan však kop po pětce od autové čáry umístil s přehledem mezi brankové tyče a překlopil vítězství o dva body na naší stranu.

Gruzínská posila křídlo Tarieli Okromelidze v úniku

Děkuji hráčům za velikou bojovnost. Výborně se ukazují naši zahraniční hráči, kteří výborně zapadli do týmu. A hlavně si kluci začínají více věřit v soubojích jeden na jednoho.

Také děkuji soupeři za tvrdý, ale férový zápas a samozřejmě děkuji i rozhodčímu.