V přípravě vyhrála Sparta

14. února 2023 (11:36)

KlubovéZpravodajství

V náhledu: Přípravný zápas se Spartou se hrál na umělé trávě nově zrekonstruovaného stadionu na Bazalech - bylo to zřejmě poprvé, kdy se na Bazalech hrálo ragby.

Slezská Ostrava 4. února 2023 – Vracíme se k utkání, které se hrálo v sobotu před týdnem, když nenadálá osobní událost narušila možnosti editora článek zveřejnit dříve. Původně plánovaný přípravný test ve Slezské Rudě (Ruda Śląska) byl pro sněhovou nadílku, kterou majitel a správce stadionu Burloch Arena odmítl na utkání připravit, zrušen, proto jsme uvítali nabídku Sokola Mariánské Hory podělit se o přípravné utkání s extraligovou Spartou Praha a sehrát alespoň druhý poločas. Sparta tímto utkáním završila čtyřdenní zimní soustředění, které absolvovala v Jizerských Horách.

Za velice chladného počasí mínus jeden stupeň, které navíc umocňoval studený vítr, jsme zahájili utkání na 2x25 minut výkopem. Soupeř udělal předhoz a z následného vyhraného mlýnu jsme po akci útokem položili pětku. To nás velice povzbudilo a snažili jsme se hrát velice aktivně.

Rojové formace byli velice vyrovnané, ale celý 1. poločas nás trápilo skládání. Zvláště rychlé náběhy sparťanských útočníků pro nás byly problém. Pozitivní bylo, že jsme dokázali svou hrou dostávat soupeře pod tlak a vypracovávali si šance na položení dalších pětek, ale zbrklostí, nervozitou nebo nezkušeností se nám nedařilo akce dotáhnout do konce. Soupeř takové příležitosti dokázal využívat a pokládat.

Prvních 25 minut skončilo 2:2 na položení. Druhá polovina se hrála stále za velice slušného tempa a bylo vidět na obou stranách pěkné ragby. Sparta dokázala překonat naši obranu ještě 2 krát po pěkných akcích a k tomu přidala  2 položení po vypíchnutí nepřesné přihrávky. My jsme dokázali jen korigovat jednou pětkou a tak výsledek za konečných 50 minut byl 6:3 na pětky pro Spartu.

Ze zápasu jsem si vzal tyto poznatky: tým si začíná věřit, hrajeme bojovně a snažíme se hrát naučený systém. Nicméně musíme zapracovat na autech (4 prohrané naše auty je moc), ještě musíme vypilovat obranu hlavně souboj jeden proti jednomu a obranu v rychlé fázi hry. Někteří hráči musí zapracovat na fyzické kondici. Celkově mám ale ze zápasu dobrý pocit.