Pět našich reprezentovalo Moravu

18. listopadu 2022 (00:48)

KlubovéZpravodajství

V náhledu naši v dresu Moravy. Zleva: Dan Ogurčák, Jan Hlaváč, Denis Tomčík, Jan Opluštil z Dragonu Brno, Leon Sittek a Dominik Kovács. Foto Patrik Kovács

Předzápas utkání Česko v. Moldavsko v Konferenci 1 Sever mistrovství Evropy sehrála reprezentace ČR U23 proti výběru Moravy, za kterou nastoupili i naši hráči Leon Sittek, Dominik Kovács, Denis Tomčík, Jan Hlaváč a Dan Ogurčák. Každý z našich hráčů odehrál v dresu Moravy minimálně poločas, a třebaže někteří hráči hráli na pro ně netradičních postech – Dominik Kovács a Dan Ogurčák na tříčtvrtkách – všichni zanechali v týmu Moravy dobrý dojem.

Morava byla reprezentantům do 23 let více než vyrovnaným soupeřem především v 1. poločase, který reprezentanti vyhráli 17:12. Zvlášť v roji měli reprezentanti co dělat, ale pomohla jim nesehranost moravského týmu, který nastoupil bez společného tréninku a tak Moravanům musely stačit pouze taktické pokyny trenérů. Ve druhé půli už třiadvacítka dominovala a nakonec vyhrála 49:22. Dá se říct, že zápas rozhodli dva hráči, říčanský Tristan Horak, který položil třikrát, a zlínský Denis Juřík, jenž přidal dvě pětky. Z Havířovských hráčů položil za Moravu jednu pětku Leon Sittek, druhou mu rozhodčí neuznal.