Třetí místo na Prezidentských sedmičkách

1. července 2022 (15:52)

KlubovéZpravodajství

Olomouc 25. 6. 2022 – Minulou sobotu jsme se zúčastnili turnaje Prezidentské 7´ v Olomouci. Byl to 3. turnaj Moravia rugby tour 7´ 2022. Za účasti 5 týmů RC Olomouc, RC Dragon Brno, SMH Ostrava, Barbarians (RC Olomouc „B“ + RC Jeseník) a našeho týmu, nás čekala celkem 4 utkání.

Na Olomouckém turnaji startovali (horní řada zleva): Patrik Kovács, Lukáš Regec, Hynek Hřebíček, Noel Sittek, Daniel Ogurčák, Ondřej Pindur, Daniel Kričfalušij. Dolní řada zleva:  Jan Hlaváč, Dominik Kovács, Denis Tomčík, Roman Barabáš. Na snímku schází Filip Plinta.

Hned první zápas jsme hráli proti extraligovému Dragonu. Naše sestava oproti mistrovství ČR, které se konalo týden předtím, byla oslabena hned o 4 hráče. Přesto jsme se soupeře nezalekli a ještě 2 minuty před koncem vedli 24:12. Bohužel jsme výsledek neudrželi a Dragon vyrovnal poslední akci položením pod háčko. Naštěstí následný kop nebyl úspěšný a tak se zrodila překvapivá, ale zároveň pro nás trochu smolná remíza.

Další zápas byl proti našemu moravskoslezskému rivalu SMH Ostrava, zápas byl velice vyhrocený a bylo vidět, že se Ostravští nechtějí smířit s tím, že letos v sedmičkových zápasech vedeme 2-1 na vítězství. Zápas byl dramatický až do konce a vyhráli jsme těsně 22-21.

Bylo jasné, že před 3. zápasem ve skupině budeme na turnaji nejhůře 3. Ale chtěli jsme turnaj vyhrát a proto jsme potřebovali porazit Barbarians co největším rozdílem. Zároveň jsme potřebovali nechat odpočinout některé naše sprintery, před posledním zápasem. Navíc se zranil F. Plinta! A tak jsme zvolili taktiku, dát co nejvíce bodů hned ze začátku a druhý poločas udržovat výsledek a míč v našich rukách. Taktika vycházela a skóre utěšeně rostlo. Do druhé poloviny, tak nastoupil R. Barabáš a dokonce i trenér P. Kovács. Vítězství 40-19 bylo zasloužené.

Poslední zápas s Olomoucí byl vlastně soubojem o 1.- 3. místo v případě vítězství bychom byli nejhůře 2. a o vítězi turnaje by rozhodovalo skóre. Začali jsme dobře, ale postupně Olomouc přebírala iniciativu a po chybách 2 pětkami otočila skóre. V druhém poločase jsme otočili na 17:12, ale domácí měli poslední slovo. Nejdříve 2. min před koncem otočili na 17:19 a poslední akci upravili konečný výsledek na 17:24. Tím jsme nakonec skončili na celkovém 3. místě.

Na 4. turnaj Moravia rugby tour, který se konal hned v neděli v Novém Městě na Moravě, jsme přihlášení nebyli. Celkově jsme skončili na 3. místě v celé sérii Moravia rugby tour 7´.

Určitě je to pro naše mladíky úspěch. Důležité bylo, že po přechodu z patnáctkového na sedmičkové ragby, jsme se každým turnajem posouvali výkonnostně nahoru, hráči si turnaje užili a posbírali tolik důležité zkušenosti.