U19 Rugby Cup: Přijatelná porážka v Říčanech

16. října 2019 (20:35)

KlubovéZpravodajství

Říčany 12.10.2019 - Utkání s aktuálním mistrem republiky mohlo hráče našeho společenství Havířov-Mariánské Hory docela strašit, vždyť v prvním kole schytali od vicemistra Sparty 132 bodů, přičemž Sparta v červnovém finále prohrála s Říčany 10:55, takže žádné nadějné vyhlídky. Ostatně na sobotní zápas odjelo pouhých 15 hráčů. Odjeli s odhodláním nechat na hřišti vše a zanechat dobrý dojem.

RC Mountfield Říčany – RC Havířov 48:14 (31:0)

P 8:2 * KP 4:2 * TK 0:0 * DG 0:0 * ŽK 0:0 * ČK 0:0 * rozhodčí Nikola Zachariev

Body Říčan: Formánek 25 (5P), Mařan 10 (2P), Ráž 8 (4KP), Král 5

Body Havířova: Pňaček 5, Borůvka 5, Marek 4 (2KP)

Někteří naši hráči museli nastoupit na pro ně nezvyklých postech a trvalo zhruba 15 minut, než si tým herně sedl a začal předvádět docela pohledné ragby. Bohužel právě v úvodních 15 minutách si soupeř vytvořil rozhodující náskok 24 bodů a ten do 60. minuty navýšil až na 43 bodů. Naším největším problémem bylo uhlídat prostoru kolem rucků, soupeř totiž dokázal pronikat mezerou mezi prvním a druhým strážcem a často tak získával značné území.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že ho vyhrajeme. Od začátku jsme zatlačili soupeře do jeho obranného území a málem to vyšlo, jenže po našich chybách se nám skórovat nepodařilo, zato dvakrát z bleskových protiútoků položil soupeř.

Nakonec se nám přece jen podařilo obranu domácích dvakrát prolomit a také úspěšně proměnit kop po pětkách a druhý poločas tak skončil 17:14 pro domácí. Naši hráči ukázali, že mají bojového ducha a jsou dobrá parta. Nicméně víme, kde se musíme do dalších zápasů zlepšit, a na čem pracovat. Doufám také ve větší počet hráčů na dalších zápasech.

RC Praga Praha400434:302-2684

Soutěž by se při devíti účastnících nedala na podzim odehrát (9 kol), pokud měly zůstat zachovány 3 tzv. reprezentační rozvojové víkendy, proto některá družstva dvě až tři "vynechávky," a s některými účastníky soutěže se nestřetla.