Titul v sedmičkách obhájila Tatra

27. června 2021 (22:10)

DomácíZpravodajství

Praha 27. 6. 2021 (foto Petr Skála) – Šampionát v olympijských sedmičkách se hrál za účasti deseti týmů po dva poslední červnové víkendové dny na ragbyovém hřišti uprostřed plochodrážního stadionu na Markétě.
Mistrovský titul v republikovém šampionátu, o který se hraje od roku 2004, zatím vyhrály jen čtyři kluby. Praga jej vyhrála šestkrát, Tatra pětkrát, Sparta třikrát a Havířov dvakrát. To už však není pravda. Ragbisté Tatry totiž vyrovnali rekord Pragy v držení titulů a ziskem toho letošního přidali do klubové sbírky šestý. Navíc Tatra od roku 2019 nenašla na sedmičkovém šampionátu přemožitele a titul vybojovala potřetí v řadě.

Po odehraném pětatřicátém utkání mistrovského turnaje bylo jasno. Ve finále se potkaly sedmičkové týmy nejúspěšnějších klubů. Co tomu předcházelo? Po základní části odehrané ve dvou skupinách se do čela tabulek dostaly týmy Tatry a Říčan, ale zatímco Tatra prošla dalšími boji o postup do finále bez porážky, Říčany narazily na houževnatý tým Pragy, který Středočechy porazil překvapivě 15:12. Říčany  pak v zápase o třetí místo výhrou nad loňským finalistou Vyškovem vybojovaly alespoň  bronzové medaile.

V dramatickém  finále pak Tatra vedla již 12:0, ale Praga do půle mohla snížit, když její  kapitán Matyáš Hopp byl zastaven na dosah od čáry brankoviště. To, co se nepovedlo v první půli, podařilo se ve druhé. Praga snížila na 7:12 a nadále útočila, ale poslední změnu v bodování provedla Tatra další pětkou položenou přímo pod branku.

"Vyhrál tým, který má v reprezentaci šest hráčů, zatímco my jenom tři, z nichž jeden nehrál kvůli zranění,“ uvedl po turnaji trenér druhého týmu šampionátu Pragy Roman Šuster.

Mistrovským turnajem skončila krátká soutěžní sezóna v patnáctkovém a nyní v sedmičkovém provedení. Netýká se to však sedmičkové reprezentace, kterou za 14 dnů čeká druhý turnaj ME Trophy v Budapešti s vyhlídkou na postup do elitní skupiny.