Sparta a Tatra finalisty play off extraligy

28. října 2018 (00:33)

DomácíZpravodajství

Praha 27.10.2018 (foto v náhledu autor) - Po dnešku jsou známí finalisté play off extraligy. Jsou jimi podobně jako v sezóně 2016-2017 Sparta a Tatra Smíchov, když v semifinále Tatra porazila Říčany 34:6 a Sparta Vyškov 52:10.

Tatra položila Říčanům celkem čtyři pětky. Dvě položil Jihoafričan Jacques - obrázek v náhledu.

Tatra Smíchov - Říčany  34:6 (17:6)

Pětky: 4:0

V prvním semifinálovém utkání Říčany vedly až do 25. minuty 6:0, ale pak se podařilo zadákovi Tatry Lukášovi Honnerovi položit pětku a stejný hráč proměnil i následný kop, což přivedlo domácí borce do vedení. Do půle přidala Tatra ještě trestný kop a pětku s konverzí.

Druhý poločas již měli loňští finalisté pod kontrolou a konto svého soupeře zatížili stejným počtem bodů jako v prvním poločase tedy dalšími sedmnácti body.

"Tatra vyhrála zaslouženě, když jsme s ní drželi krok jen do 25. minuty," přiznal hrající trenér Říčan Antonín Brabec.

"Nepamatuji si, kdy jsem v jednom utkání dal kolem dvaceti bodů, a když se tak stalo, nebylo to určitě v tak důležitém zápase jako je semifinále extraligy," poznamenal ke svému bodovému úspěchu Lukáš Honner, který položil pětku, proměnil dva trestné kopy a  všechny následné kopy po pětkách. Sečteno to činí 19 bodů.

Sparta Praha - JIMI Vyškov 52:10  (33:10)

Pětky: 4:1

Od první minuty, kdy Sparta položila první z celkových osmi pětek, bylo jasné, kdo je favorit. Vyškov do Prahy přijel v oslabené sestavě, ale i přesto Jihomoravané hráli otevřenou hru. Byli však trestáni shodně po čtyřech pětkách za každý poločas.

"Proti vítěznému zápasu na Pragovce jsme tady měli prořídlou sestavu o zraněné hráče. Navíc soupeř byl odpočatý, protože čtvrtfinále nehrál," poznamenal kouč Vyškova Pavel Pala.

"Jdeme za obhajobou titulu cílevědomě. Nu a Tatru jsme jako soupeře ve finále očekávali," řekl po utkání kapitán Sparty  Jan Páv.

Finále Sparta Praha - Tatra Smíchov se bude hrát  v sobotu 3. listopadu 2018 na hřišti Sparty na Podvinném Mlýně a vzhledem k televiznímu přímému přenosu již od 10 hodin.

O Autorovi

Petr Skála

Novinář a ragbyový publicista, editor webových stránek České ragby. Publikuje na portálu Sportovnílisty.cz. Autor 4 ročenek České rugbyové unie a 4 ročenek RC Praga Praha.

Další články autora