RET: Portugalci smázli Polsko

18. února 2019 (16:27)

SvětovéZpravodajství

SETUBAL (Portugalsko) - Do jarní části  druhé nejvyšší ragbyové soutěže Rugby Trophy, ve které hrají stále ještě čeští ragbisté, doslova vlítli  poprvé v tomto ročníku  Portugalci. V Setubalu loňští vítězové této evropské soutěže porazili Polsko 65:5 a na pětky pak 8:1 a po jen jediném utkání se dostali na třetí místo aktuální tabulky.
Portugalci svého soupeře výrazně převýšili až ve druhém poločase, ve kterém položili šest z celkových osmi pětek, a v posledních deseti minutách hry dokonce narostlo skóre o čtyři pětky, po kterých zpravidla Portugalci  proměnili i následné kopy.
Poláci, kteří  zatím mají  ze všech týmů odehráno nejvíce čtyři utkání,  si však účast v dalším ročníku soutěže zajistili i přes poslední  drtivou porážku s Portugalskem  po dřívějších dvou vítězstvích nejdříve nad Českem ve Zlíně 41:22 a doma nad Litvou 33:0.
Čeští ragbisté po porážkách s Polskem 22:41, ostudné prohře v Litvě 10:30 a ještě podzimní  prohře ve Švýcarsku 5:17 patrně skupinu opustí, neboť získání bodů v zápasech s nejsilnějšími soupeři je málo pravděpodobné.

Česko300337:88-51000

České borce totiž čekají dvě utkání. Nejdříve hostí doma v Praze 16. března 2019   Nizozemsko a s největším favoritem na vítězství v soutěži Trophy Portugalskem se utkají 23. března 2019  v  Portugalsku.