Republikový šampionát v sedmičkách ovládla Tatra

29. června 2020 (16:08)

DomácíZpravodajství

PRAHA 28. 6. 2020 - České ragby má nové mistry republiky 2020 i když zatím jen v sedmičkovém olympijském provedení. O mistrovském titulu v ragby o sedmi hráčích se rozhodlo o posledním červnovém víkendu v Praze na Markétě, kde z dvoudenního turnaje vyšel jako vítězný tým Tatra Smíchov, druhý byl Vyškov. 

Řekli:

"Věřím, že je naše druhé místo a zisk stříbrných medailí pro mnohé překvapením, ale nějak se to tak přihodilo. Sedmičkám jsme sice věnovali jen málo tréninků, ale na turnaj jsme se těšili. A protože jsme do každého zápasu šli naplno,  ve finále už nám síly nestačily," řekl ke druhému místu kouč vyškovského týmu Milan Štourač. 

"Česko jako první na světě letos uspořádalo v ragby  republikový šampionát. Zatím se ragbyová mistrovská utkání kromě Česka hrají jen v Litvě a na Novém Zélandě," pochlubil se sportovní ředitel České rugbyové unie Antonín Brabec.  

Výsledky: Ragbyový víkend – 26. týden 2020. Foto: Petr Skála

34 zápasů, které se hrají 2 krát 7 minut, střídavě rozhodovaly dvě desítky rozhodčích včetně mladých nadějí, kterým byla z pěti soudců nasazených na jedno utkání většinou svěřena úloha brankových rozhodčích. O mistrovský titul se hrálo 476 minut čistého času tedy bez mála osm hodin. Zápasy se hrály na umělém trávníku čerstvě položeném na prostranství uprostřed plochodrážního oválu pražského stadionu na Markétě. Při téměř třicetistupňovém vedru, třebaže byla hrací plocha  často kropena, se premiéra umělého trávníku promítla na nohách ragbistů v podobě odřenin a spálenin.  

Turnaj byl otevřený pro všechny kluby, které projevily zájem šampionát hrát, a tak vedle tradičních účastníků do bojů o titul zasáhly i týmy nových klubů jako například RC České Budějovice, RC Liberec či Titáni Nové Město na Moravě. 
Tatra, jejíž hráči jsou také nejpočetněji zastoupeni v české sedmičkové reprezentaci., žádné z šesti odehraných utkání neprohrála. Překvapením mistrovství bylo i druhé místo vyškovských ragbistů a jejich výkon završený vítězstvím v semifinále nad Říčany.

 

V rámci šampionátu bylo vložené i přípravné přátelské utkání žen RC Mountfield Říčany -  RC Tatra Smíchov  7:38. Odehrálo se jako předzápas těsně před  finále mužů.

O Autorovi

Petr Skála

Novinář a ragbyový publicista, editor webových stránek České ragby. Publikuje na portálu Sportovnílisty.cz. Autor 4 ročenek České rugbyové unie a 4 ročenek RC Praga Praha.

Další články autora