Reprezentaci čekají čtyři zápasy

13. srpna 2021 (12:03)

DomácíZpravodajství

Naposled odehráli čeští ragbisté utkání zařazené do ME v domácím prostředí s Maďarskem 21. září 2019. Foto: Petr Skála

Česká  reprezentace mužů  odehraje na podzim 2021 čtyři mezistátní utkání evropských postupových soutěží. Česko hraje v soutěži 3. úrovně nazvané Konference 1 (Conference), které se ještě dělí územně na sever a jih. Podobně se dělí i soutěž 4. úrovně Conference 2.

Tři zápasy s Maďarskem, s Lotyškem a s Lucemburskem v programu evropského šampionátu Conference 1 North se odehrají v listopadu, předcházet jim bude přípravné utkání s Německem:

2. října 2021  Česko -  Německo   přípravné utkání
6. listopadu 2021 Česko - Maďarsko Conference 1 North
13. listopadu 2021 Česko - Lotyšsko Conference 1 North
27. listopadu 2021 Lucembursko - Česko Conference 1 North

 

Připomeňme si, že třetí nejvyšší evropská soutěž se v ročníku 2019-2020 po dvou vítězných utkáních našeho reprezentačního týmu s Maďarskem  64:0 a s Lucemburskem 36:7 přerušila, a jelikož se ročník 2020-2021  poté vůbec neuskutečnil, bylo rozhodnuto, že  evropská soutěž bude po dvouleté pauze pokračovat ve stejném složení, v jakém byla přerušena, jen se začne od nuly. 

Po třech podzimních zápasech čeká naše ragbisty v Konferenci 1 sever (Conference 1 North) ještě čtvrté utkání ve Švédsku, které se bude hrát až na jaře 2022. Finálové utkání vítěze této skupiny s vítězem Konference 1 jih se plánuje na konec května 2022.

Do sportovního kalendáře bylo zařazeno ještě přátelské utkání Česko -  Německo, které využijí oba soupeři k přípravě na zápasy ME. Němci, kteří hrají v evropské soutěži 2. úrovně skupině ve skupině Trophy, jsou ve stejné situaci, neboť také od roku 2019 o evropské body nehráli.

"Do budoucna bude cílem České rugbyové unie naplánovat reprezentační utkání tak, aby se hrála v termínech mezinárodních oken, což jsou měsíce listopad, únor, březen a tím by nevznikaly termínové kolize s ligovou soutěží a sedmičkovou reprezentací," komentoval nové termíny české ragbyové reprezentace sportovní ředitel unie Antonín Brabec.

O Autorovi

Petr Skála

Novinář a ragbyový publicista, editor webových stránek České ragby. Publikuje na portálu Sportovnílisty.cz. Autor 4 ročenek České rugbyové unie a 4 ročenek RC Praga Praha.

Další články autora