Řekli po finále

29. října 2021 (18:10)

OstatníZpravodajství

Říčany 28. října 2021 - Šéfredaktor spolupracujícího portálu České ragby Petr Skála, který byl svědkem finálového souboje, oceňuje, že pořadatelům všechno vyšlo. Slunečné počasí, rekordní účast diváků, napínavý průběh korunovaný ziskem titulu pro domácí klub. Petr poskytl našim webovým stránkám pozápasová vyjádření trenérů čtvrtečního finále extraligy a také sekretáře Mountfieldu Říčany Jiřího Štuksy, který je známý také jako rozhodčí a spolukomentátor televizních přenosů stanice ČT Sport: "Možná se na mne bude někdo zlobit, ale musím to říci. Nejlepší tuzemské ragby se hraje na venkově a ragbisté Říčan a Vyškova by na to měli být hrdí. Co říkáte?"

Miroslav Němeček: „Více takových utkání“

"Máme dobrou obranu, což se projevilo ve druhém poločase, kdy se iniciativy chopil soupeř a snažil se pronikat   do našeho brankoviště. Nakonec se to sice Vyškovákům dvakrát povedlo a tak pro nás byl moc důležitý náskok z  první půle, který se soupeři nepodařilo srovnat. Myslím si, že kdo utkání sledoval, nenudil se. Co si přát? Více takových utkání,"  řekl po utkání trenér Říčan Miroslav Němeček.

Pavel Pala: „Chtěli jsme, aby se v posledním utkání hrálo o titul“

"Extraliga 2021  byla taková poloviční soutěž. Hrálo se bez odvetných utkání,  jednokolově a každý týden. Jak se ukázalo, bylo velmi důležité, kolik utkání a s kým jaký tým odehrál na domácím hřišti. Když jsme to ve Vyškově s hráči před zahájením soutěže probírali, řekli jsme si, že se budeme snažit, aby se v posledním utkání Říčany - Vyškov  hrálo o mistrovský titul. To nám nakonec vyšlo. Pro nás bylo také  důležité, že jsme před utkáním posledního kola věděli, že i v případě prohry s Říčany máme jisté druhé místo, že už nás nikdo nepředhoní.  Mohli jsme jenom překvapit, což  se nám nepodařilo. Třeba se nám to povede příště.  Říčanským ragbistům jsem poblahopřál k prvenství  a poděkoval jim za to, jak dokázali v Říčanech  vytvořit skvělé podmínky hodné finále letošní zkrácené soutěže," řekl kouč Vyškova Pavel Pala.

O Autorovi

Petr Skála

Novinář a ragbyový publicista, editor webových stránek České ragby. Publikuje na portálu Sportovnílisty.cz. Autor 4 ročenek České rugbyové unie a 4 ročenek RC Praga Praha.

Další články autora