Ragbistou roku 2019 je Martin Cimprich

20. května 2020 (23:40)

DomácíZpravodajství

Nouzový stav v ČR zapříčinil, že v původně plánovaném termínu 13. března nemohlo proběhnout slavnostní vyhlášení výročních cen českého  ragby za rok 2019. Marketingový úsek ČSRU výsledky ankety rozeslal v těchto dnech. Ragbyovou anketu, která byla vyhlášena již po osmačtyřicáté, vyhrál Martin Cimprich hrající nyní za edinburghský klub Boroughmuir RFC poprvé ve své kariéře. Hlasující experti u říčanského odchovance ocenili především jeho výkony v reprezentaci.

Současně s Ragbistou roku byli do Síně slávy Českého ragby uvedeni dva reprezentanti minulého století, spoluhráči ze Sparty Praha a oba následně i kluboví a reprezentační trenéři čtyřiasedmdesátiletý Jaromír Kourek (vlevo) a o čtyři roky mladší Václav Horáček.

,,Dozvěděl jsem se to tak trochu zvláštním způsobem. Na zprávu o nováčcích v Síni slávy na webu ČSRU mne upozornil jeden můj kamarád. Každopádně je to moc milé být v Síni slávy českého ragby, ve které jsme zatím společně s Václavem Horáčkem a Eduardem Krütznerem zatím jen tři. Není vůbec náhoda, vždyť jsme všichni tři spolu hráli v květnu 1968 v Praze proti Francii, která k nám tehdy  přijela v nejsilnější sestavě. I přes porážku 6:19 považujeme zápas s Francií za nejdůležitější utkání v naší kariéře," prohlásil nový člen Síně slávy Jaromír Kourek.

Druhý skončil v anketě Ragbista roku 2019 hráč Pragy Praha působící nyní v zahraničí, kde studuje, Dan Hošek a třetí Jihoafričan hrající v Tatře Smíchov, Jacques Fick.

Nejlepším hráčem v roce 2019 v kategorii olympijských sedmiček byl zvolen odchovanec Pragy Praha a rovněž člen výběru Dukly Matyáš Hopp, který prvenství získal před druhým Albertem Froňkem (Praga Praha, Dukla, Dolphin RFC Irsko) a Jihoafričanem Jacquesem Fickem ve službách Tatry Smíchov.

Nejlepší Ragbistkou za rok 2019, se stala Kateřina Nováková z RC Petrovice, před Petrou Křiklánovou z Tatry Smíchov a třetí  Petrou Vackovou z RC Petrovice.

 

 

 

 

Akcí roku pak byl vybrán turnaj Prague Youth Rugby Festival - Mezinárodní mládežnický festival před produkcí klubových medailonků Mapa ragby zveřejňovaných během přestávek utkání v rámci Mistrovství světa v ragby v Japonsku a 3. místo obsadil Zimní festival ragby pro děti hraný v kryté hale ve Zbuzanech.

Co však rozhodně schází a pro co není ustanovena kategorie, je tým roku, a tím by rozhodně měl být český ženský národní tým ragby XV, který v roce 2019 neprohrál ani jedno utkání jako jediný ženský tým na světě. Nejrespektovanější světový portál o ženském ragby scrumqueens.com vyhlásil českou ženskou reprezentaci za tým roku 2019.

Výsledky ankety Ragbista roku 2019

Ragbista roku

Vítěz - Martin Cimprich
2. místo - Dan Hošek
3. místo - Jacques Fick

Nejlepší hráč Ragby 7

Vítěz - Matyáš Hopp
2. místo - Albert Froněk
3. místo - Jacques Fick

Ragbistka roku

Vítěz - Kateřina Nováková
2. místo - Petra Křiklánová
3. místo - Petra Vacková

Síň slávy Českého ragby

Jaromír Kourek
Václav Horáček

Reprezentant/ka

Vítěz - Petra Křiklánová
2. místo - Karel Berounský
3. místo - Martin Cimprich

Rozhodčí

Vítěz - Matěj Rázga
2. místo - Jaroslav Bednařík
3. místo - Tomáš Tůma

Reprezentační trenér/ka

Vítěz - Hana Schlangerová (reprezentace ženy)
2. místo - Roman Šuster (reprezentace U20)
3. místo - Miroslav Němeček (reprezentace muži)

Klubový trenér

Vítěz - Roman Šuster (Praga)
2. místo - Miroslav Němeček  (Říčany)
3. místo - Ondřej Kutil  (Sparta)

Klubový trenér mládeže

Vítěz - Tomáš Kohout
2. místo - Karel Šampalík
3. místo - Petr Rörig

Osobnost ligy

Vítěz - Antonín Brabec
2. místo - Pavel Vokrouhlík
3. místo – Karel Školař

Talentovaný hráč do 20 let

Vítěz - Vojtěch Vomáčka
2. místo - Jakub Homer
3. místo - Jakub Havel

Talentovaná hráčka do 20 let

Vítěz - Julie Doležilová
2. místo - Věra Gartnerová
3. místo - Lenka Slavíčková

Talentovaný hráč roku do 18 let

Vítěz - Adam Koblic
2. místo - Erik Ullman
3. místo - Jakub Selix

Talentovaný hráč roku do 16 let

Vítěz - Matěj Novák
2. místo - Lukáš Fiala
3. místo - Tomáš Petříček

Klubový trenér/ka ženského týmu

Vítěz - Stanislav Král

2. místo - Petr Pořízek

3. místo - Richard Krützner ml.

O Autorovi

Petr Skála

Novinář a ragbyový publicista, editor webových stránek České ragby. Publikuje na portálu Sportovnílisty.cz. Autor 4 ročenek České rugbyové unie a 4 ročenek RC Praga Praha.

Další články autora