Pražské derby vyhrála Sparta

14. dubna 2019 (01:15)

DomácíZpravodajství

Praha 13.4.2019 - Ragbyové derby mezi Spartou a Tatrou přilákalo do hlediště na Podvinném Mlýně několik stovek diváků. K atraktivnosti zápasu přispěla také loňská událost, kdy upozornění Tatry na neoprávněný start hráče Sparty proti Vyškovu vyřadil Spartu z boje o titul, Sparta se po kontumaci zápasu do finále nedostala a hrála už jen o třetí místo, které si vítězstvím nad Říčany vybojovala.

Foto v náhledu Petr Skála

Na hřišti se však nestalo nic, emoce od listopadu vyšuměly. Derby bylo vyrovnané a až do 60. minuty oba celky bodovaly jen zdálky. Tatra vedla 3:0, pak ještě 6:3. V 61. minutě však útočník Sparty Sheldon Matthew Fortuin prokličkoval kolem pomezní čáry až do brankoviště Sparty a položil jedinou pětku utkání. Za stavu 8:6 pro Spartu se Tatra ještě úspěšným kopem Lukáše Honnera ještě jednou dostala do vedení, ale poslední změnu skóre zařídil trestným kopem kopáč Sparty  Martin Schneider. Výsledek potenciálně rizikového utkání tedy dopadl dobře pro domácí, Sparta porazila Tatru 11:9. Výhra je pro Spartu jednak záležitostí prestiže, jednak je důležitá také z hlediska udržení kontaktu s vedoucí Pragou.

Nic se však nestalo, emoce od listopadu vyšuměly. Derby bylo vyrovnané a až do 60. minuty oba celky bodovaly jen zdálky. Tatra vedla 3:0, pak ještě 6:3. V 61. minutě však útočník Sparty Sheldon Matthew Fortuin prokličkoval kolem pomezní čáry až do brankoviště Sparty a položil jedinou pětku utkání. Za stavu 8:6 pro Spartu se Tatra ještě úspěšným kopem Lukáše Honnera ještě jednou dostala do vedení, ale poslední změnu skóre zařídil trestným kopem kopáč Sparty  Martin Schneider. Výsledek potenciálně rizikového utkání tedy dopadl dobře pro domácí, Sparta porazila Tatru 11:9. Výhra je pro Spartu jednak záležitostí prestiže, jednak je důležitá také z hlediska udržení kontaktu s vedoucí Pragou.

"Vyhráli jsme, protože jsme měli převahu a ze tří akcí se nám podařilo alespoň položit jednu rozhodující pětku. Zápas se hrál korektně a možná i méně tvrdě než ty předchozí," poznamenal po utkání kapitán Sparty Jan Páv.

Snímky Petra Skály z pražských ligových zápasů Sparta - Tatra a Praga Dragon Brno.