O titul se utkají Sparta a Tatra Smíchov

26. října 2019 (21:34)

DomácíZpravodajství

PRAHA 26.10.2019 - Necelou hodinu po skončení prvního semifinálového utkání MS v ragby v Japonsku Anglie - Nový Zéland začalo semifinále české první ligy. O šanci bojovat 9. listopadu o titul se utkal vítěz základní části ligy Sparta se čtvrtou Pragou a druhá Tatra Smíchov se třetím Mountfieldem Říčany.

Foto v náhledu a v textu Per Skála

Ragbistům Říčan se nepodařilo v Praze pod Strahovem zopakovat zářijové vítězství v nadstavbové části a tentokrát s Tatrou prohráli 13:21 a na pětky 1:2.  Tatra Smíchov se tak po roce znovu probojovala do finále ligy.

Foto: repro TV

Soupeřem Tatry bude Sparta, která si účast vybojovala výhrou v derby nad druhým vysočanským týmem Pragou 39:14. Praga skórovala až za stavu 24:0 pro Spartu a druhou pětku položila až v samotném závěru. Domácí Sparta se do brankoviště Pragy probojovala celkem sedmkrát.

Hráči Sparty pak převzali z rukou radního pro sport Prahy 9 Adama Vážanského Vysočanský pohár určený vítězi derby mezi celky, které sídlí právě ve Vysočanech.

"Nechtěli jsme nic nechat na náhodě. V lize jsme na hřišti neprohráli už rok a půl  a Praga, i když ta naše výhra nad ní byla  vysoká, nebyl vůbec snadný soupeř. Na Tatru se těšíme a věřím, že získáme zpět mistrovský titul, o který jsme loni nemohli hrát kvůli dodatečně kontumovanému semifinálovému zápasu s Vyškovem," připomenul loňskou složitou situaci při určení finalistů ligy kouč Sparty Ondřej Kutil.

"Jsme na tom sice lépe než loni, kdy jsme skončili až pátí, a i když letos budeme hrát o třetí místo, stejně to v Pragovce vnímáme jako malý neúspěch," komentoval výsledek vysočanského derby zraněný kapitán Pragy Petr Čížek.

O Autorovi

Petr Skála

Novinář a ragbyový publicista, editor webových stránek České ragby. Publikuje na portálu Sportovnílisty.cz. Autor 4 ročenek České rugbyové unie a 4 ročenek RC Praga Praha.

Další články autora