Na závěr soustředění test s Vyškovem

26. srpna 2018 (13:23)

KlubovéZpravodajství

Záměr uspořádat soustředění mužů a juniorů mimo Havířov nevyšel, vhodná místa neměla volnou kapacitu, nakonec jsme museli vzít zavděk domácím prostředím. Od středy do soboty tým procvičoval taktické herní varianty, aby si je v sobotu odpoledne vyzkoušel v praxi ve Vyškově. Středeční trénink byl zaměřen na hru s míčem a herní situace 2 na 1, 3 na 2, 4 na 3 a 6 na 4, trénovali jsme jak útočení, tak i jak takové situace bránit. Tréninku se zúčastnilo 17 hráčů.

Čtvrteční trénink byl zaměřen na hru rojníků v rucku - zakládání pomalých balonů a Pick and go! Útočníci trénovali rozhodování se v různých situacích - přihrát, nepřihrát, sidestep atd., rychle a správně vyhodnotit situaci. Poté zkoušeli útočné akce. Tréninku se zúčastnilo 23 hráčů.

Foto: Onřej Kloda

V pátek byly dvě tréninkové jednotky, dopolední byla zaměřena na osobní techniku a odpolední na mlýny a auty a útočníci se zaměřili na útočnou a obrannou fázi hry útoku.

Dopoledne bylo přítomno 15 hráčů a odpoledne 23 hráčů, takže po hodně dlouhé  době jsem mohl postavit proti sobě dva rovnocenné roje a trénovat mlýny „naživo.“

Sobotní dopolední trénink byl kapitánský a jen jsme projeli herní systém a po hodině jsme odjeli na oběd a pak na zápas do Vyškova kam odjelo 23 hráčů. Hodně mladá sestava byla doplněna o starší zkušené hráče Indráka, Fajkuse, Pavla Kozubíka, Hladíka.

JIMI RC Vyškov – RC Havířov 59:14 (31:14)

Body: Pavel Kozubík 5, Dominik Wardas 5, Radovan Benčík 4 (2KP)

Sestava: 1 Fajkus, 2 Indrák, 3 Musil, 4 Aberle, 5 Titěra, 6 Birčiak, 7 Kolodziejczyk, 8 Filipiák - 9 Regec, 10 Kozubík – 11 Hladík, 12 Barabáš, 13 Lamač, 14 R.Benčík – 15 Wardas

Střídali: 16 O.Benčík, 17 Lička, 18 Tržický, 19 Kovács, 20 Miarka, 21 L.Trtek, 22 Majerčík

Po našem výkopu jsme na dlouhé minuty zatlačili soupeře do jeho obranného území a jen kvůli našim nepřesnostem jsme nedokázali skórovat. Po jedné naší chybě se ukázala síla soupeřova útoku, který po pressingu získal míč a chytrým překopem naši obrany a skóroval poprvé. Kop nebyl úspěšný. Nás výkop z půlky skončil v autu a po mlýnu na středu hřiště zaútočil Vyškov a po sérii fází, kdy naše obrana ze všech sil držela, nakonec položil ve 20. minutě pod háčko a po konverzi byl stav 12:0.

Po výkopu jsme dobrou obranou získali na naší polovině míč a po dvou fázích útoku si Pavel Kozubik pokopl míč a položil pod branku. Konverze Ondry Benčíka byla úspěšná a stav ve 25. minutě 10:7. Vyškov poté přidal a  dvěma pětkami odskočil na 24:7.

Repro video: Vlastimil Tržický

Po pěkné akci útoku si pozice zadáka naběhl Dominik Wardas, zasekl a vrátil zpět míč dovnitř Romanovi Barabášovi, který mu před obráncem přihrávku vrátil a Wardas už běžel do brankoviště sám. Benčík opět prokopl a stav byl 24:14. Ke konci poločasu ještě Vyškov rychle rozehrál trestný kop a po 3 fázích položil další pětku s konverzí na 31:14. Tak také skončil 1. Poločas.

Ve druhém poločase se nás tým převážně bránil a po prostřídání bylo znát, že mladší hrací nedokážou zvládnout rychlou celoplošnou hru soupeře a skóre narůstalo ve prospěch Vyškova až na konečných 59:14.

Každopádně nám zápas ukázal, s jakou rychlostí se hrají extraligová utkání. Víme, že můžeme hrát poměrně vyrovnaný poločas, ale potřebujeme zkvalitnit lavičku a mladší hráči se musejí vyhrát a nabrat zkušenosti. Dále se jasně ukazuje, že pokud na tréninku dost hráčů, lépe se dají trénovat standardní situace a nacvičovat herní systémy.

Děkuji všem hráčům, kteří se zúčastnili soustředění a zápasu, Ondrovi Klodovi za pomoc s tréninkem útoku a také Vlastovi Tržickému za natočení záznamu ze zápasu.

Věřím, že soustředění bylo odrazovým můstkem k lepším výkonům a fungování týmu.

O Autorovi

Patrik Kovács

Sportovní ředitel klubu, trenér mužů, reportáže z utkání

Další články autora