Letní pohár XV: Praga po šesti letech porazila Spartu

6. června 2021 (16:22)

DomácíZpravodajství

Praha 5. června 2021 (foto Petr Skála) – Derby Pragovky s jejím vysočanským rivalem bylo zařazeno do prvního kola Letního poháru ragbyových patnáctek, soutěže, která proběhne během tří červnových víkendů a utká se v ní šestice týmů.
„Poslední výhru nad Spartou si Pragovka v soutěžním utkání připsala 26. září 2015. Praga tehdy svého vysočanského soupeře deklasovala poměrem 88:5. Ovšem od té doby vysočanští rivalové odehráli 15 vzájemných utkání a ze všech odešla jako vítěz Sparta. V sobotu Pragovka konečně přerušila nepříznivou sérii, když na domácím hřišti urvala vítězství 16:14," radoval se po šest let očekávané výhře rváček vítězného týmu Jiří Boháček. Pragovce se tak po šesti letech povedlo znovu získat Vysočanský pohár, o který se týmy 9. městské části každoročně utkávají.

V dalších utkáních Letního poháru porazili ragbisté nejstaršího pražského ragbyového klubu Slavie Praha v Edenu Přelouč, která hrála bez zraněného Jana Čížka 46:20, na pětky 7:3. Ragbisté  Říčan porazili Tatru na jejím hřišti 21:19.

 

Kdo s kým bude hrát ve druhém kole Letního poháru, se účastníci soutěže dozví po rozlosování, ke kterému dojde  v úterý 8. června 2021. 

O Autorovi

Petr Skála

Novinář a ragbyový publicista, editor webových stránek České ragby. Publikuje na portálu Sportovnílisty.cz. Autor 4 ročenek České rugbyové unie a 4 ročenek RC Praga Praha.

Další články autora