Hráli s černými páskami na rukávech

6. dubna 2019 (23:27)

DomácíZpravodajství

PRAHA 6.4.2019 – Před začátkem derby pražských S v druhém kole základní části první ragbyové ligy, uctili v Edenu hráči i diváci minutou ticha památku dlouholetého předsedy pořádajícího klubu Milana Rázgy, který zemřel dva dny před zápasem.

Slavistům hrajícím s černými páskami na rukávech se derby nepovedlo. Dostali sedm pětek a navíc francouzský rozhodčí hostující v české soutěži udělil tři červené karty a stejný počet žlutých. Kuriózní bylo vyloučení hrajícího trenéra Sparty Odřeje Kutila, který ještě ani nenastoupil do hry a už šel ven. Připravený těsně před koncem utkání na lajně střídat, začal diskutovat s rozhodčím v jeho rodném jazyku. Tomu se však tón diskuse zrovna dvakrát nelíbil a tak Kutilovi ukázal červenou kartu. Po výhře 45:0 zůstali sparťané neporažení.

Foto Petr Skála

Dosud neprohráli ani hráči Pragy, kteří nadělili Zlínským 12 pětek a bodový příděl 77:7. Zlín jako nováček začal ligu s týmy horní části loňské tabulky, takže to od dlouholetých účastníků nejvyšší soutěže pořádně schytává, zatím se pod sedmdesát bodů nedostal, šanci na lepší výsledky dostane až ve 4. a 6. kole, kdy se doma utká s Dragonem a Slavií.

Hráčům brněnského Dragonu stačilo dát v domácím utkání Říčanům o pětku více a získali by i přes prohru dva bonusové body. Jenže Středočeši porazili Brno rozdílem osmi bodů 29:21 a na pětky 4:3, no prostě smůla, Dragon nadále zůstává bez bodu.

Poslední utkání druhého kola první ligy Tatra Smíchov - Vyškov se hraje až zítra od 13 hodin pod Strahovem.

O Autorovi

Petr Skála

Novinář a ragbyový publicista, editor webových stránek České ragby. Publikuje na portálu Sportovnílisty.cz. Autor 4 ročenek České rugbyové unie a 4 ročenek RC Praga Praha.

Další články autora