Extraliga: Vyškov nepřeskočil Pragu

6. října 2018 (21:08)

DomácíZpravodajství

PRAHA 3.6.2018 (foto autor) - Základní část ragbyové ligy je minulostí. Vítězem se stala Sparta Praha, která ve svém posledním vystoupení porazila v derby Slavii 69:8. Ragbisté Sparty stejně jako borci druhé Tatry  Smíchov budou nyní dva týdny čekat na své semifinálové soupeře. Vyškovu se nepodařilo přeskočit Pragu, Pragováci dokázali otočit výsledek z poločasových 12:24 na koncových 45:27. Semifinalisté vzejdou v sobotu 20. října 2018 z úspěšnějších týmů zápasů playoff mezi Pragou a Vyškovem a Říčany a Dragonem Brno. Střetnou se pak v semifinále s prvními týmy základní části extraligy.

V utkání 14. kola mezi Pragou a Vyškovem šlo ještě o to, kde se jeden zápas playoff bude hrát. Po prvním poločase se dokonce zdálo, že Praga pojede za 14 dnů do Vyškova. Vyškov totiž po dvaceti minutách hry vedl 24:0, ale Pražané do půle rozdíl skóre snížili na 12:24 a po změně stran Jihomoravany rozebrali smrští pěti pětek za sebou. Získali tak právo hrát playoff doma.

"Trochu jsme našim příznivcům ze začátku  zahráli na nervy, ale nakonec to dobře dopadlo," přiznal po utkání někdejší dlouholetý reprezentant třiačtyřicetiletý Pavel Syrový, který dvacet minut před koncem střídal svého kolegu na mlýnové spojce a položil poslední pětku utkání.

"Musíme si to doma důkladně rozebrat. Nechápu, proč došlo ke zlomu v průběhu utkání," řekl po utkání kouč Vyškova Pavel Pala.

Tatra Smíchov - Dragon Brno 50:13 (26:3) P 7:2 B 5-0
RC Praga - JIMI RC Vyškov 43:27 (12:24) P 7:4 B 5-1
Sparta Praha - Slavia Praha 69:8 (31:5) P 11:1 B 5-0