Extraliga: Sparta už je v čele

24. září 2018 (11:06)

DomácíZpravodajství

Jestliže se všechny  zápasy  dvanáctého kola ragbyové ligy  hrály v Praze, ve třináctém  kole se v metropoli nehrál ani jeden. Nejdůležitější událostí kola byla porážka Tatry Smíchov v Říčanech, která umožnila Spartě postup do čela tabulky.

Největší překvapením byl výsledek zápasu Říčany - Tatra Smíchov 14:7. Tatra tak poprvé prohrála. Středočeši po trestné pětce a pětce Jana Kučery vedli v půli 14:0. Ve druhém poločase pětkou Romana Rygla hosté jen snížili na rozdíl sedmi bodů, kterým si zajistili alespoň bonusový bod. „Říčany odehrály těžké domácí utkání s Tatrou Smíchov a díky ohromnému nasazení celého týmu a výborné hře roje slavily vítězství,“ konstatuje lapidárně autor článku na webové stránce Říčan.

Snímek převzat z webu Říčan

V ostatních utkáních pražské týmy uspěly. Praga v Brně vyhrála nad Dragonem 27:13 a Sparta ve Vyškově 34:7. Slavia Praha měla v tomto kole volno.

Vyškov nezachytil úvodní nástup Sparty a od 3. minuty prohrával pětkou Bendy, ve 34. minutě přidal druhou pětku Šelepa. Zkušený tým Sparty těžil jednak z pevné obrany, jednak z chyb domácích, kterým navíc v závěru zápasu začaly docházet síly, a povolili Spartě položení dalších tří pětek.

Snímek v náhledu a v textu Anry Lukáč

Sparta se díky prohře Tatry ujala vedení extraligy a Praga přeskočila Vyškov a posunula se na čtvrté místo zajišťující místo v play off.