Extraliga se hrála jen v Praze

16. září 2018 (09:35)

DomácíZpravodajství

Tak to los určil, že všechna tři utkání 12. kola extraligy se hrála v Praze a navíc ještě ve stejný čas. Proto také na všech hřištích diváci „přepadávali“ z tribun, kolik jich přišlo. Ale vážně, kromě Tatry, která své zápasy tradičně začíná v 11 hodin, by asi v Praze stálo za domluvu o začátcích zápasů v různou dobu, aby diváci, kteří chtějí vidět víc utkání, měli šanci.

Fotbalisté někdy litují, že jejich utkání netrvá jen 80 minut jako ragbistům, zejména když prohrají v posledních minutách své 90 minutové hrací doby. Pragováci naopak litovali, že jejich zápas 12. kola s Říčany netrval právě tak dlouho jako ten fotbalový. Ragbisté Říčan totiž nachytali borce z Pragy  hned na začátku utkání nepřipravené na jejich masivní útoky a během 25 minut už Pražané prohrávali 0:28. Ve druhé půli se hra vyrovnala a ke konci dokonce Středočeši čelili smršti útoků Pragovky, které od vyrovnání zabránil jen hvizd rozhodčího ukončující zápas.

Zajímavost jsme zaznamenali ve vysočanských ochozech, kde v kočárku zápas prospal čtrnáctidenní Robert Voves. Jak tušíte,  je to synek bývalého kapitána české reprezentace a významného hráče Pragy Roberta Vovse seniora. Že Robert Voves junior byl v tu chvíli nejmladším divákem zápasu Praga - Říčany 22:33 ani nemusíme připomínat.

Sparta na Podvinném Mlýně  spláchla borce z Brna na pětky 9:0 a na skóre 57:6. Brňané se tedy nezmohli ani na jedinou pětku jen na dva proměněné kopy.

Překvapivě vyrovnané utkání se hrálo v Edenu, kde Slavia po prohře s Vyškovem 34:36 vytěžila alespoň dva bonusové body za pět položených pětek a porážku menší než o sedm bodů. Přesto hráči nejstaršího českého klubu jsou v tabulce stále poslední.