Exhibice Ambassador’s

27. června 2019 (12:42)

DomácíZpravodajství

Praha 26.6.2019 - Z nejrůznějších koutů světa, z Kanady a z Asie, tedy nejenom z Evropy jako v minulých letech, přijeli do Prahy novozélandští ragbisté, aby sehráli v pořadí již páté exhibiční utkání proti výběru českých ragbistů. Přes tropické vedro sledovalo utkání 3 tisíce diváků. Český tým po neúspěšném experimentu s Jihoafričanem Philem Pretoriusem a katastrofální sezóně 2018/2019 opět vedl staronový kouč Tomasz Putra.

Fotografie Martina Flouska v náhledu a v článku převzaty z flickru ČSRU

Česko – New Zealand Ambassador’s XV 0:43 (0:26)

Pětky 0:7 * rozhodčí Jonny Perriam - Johnathan Cockayne, Alex Obreja (všichni Skotsko) * diváků  3000

1. poločas: 1 Vomáčka, 2 Hodek, 3 Průša, 4 Trunečka, 5 Trefný, 6 Havel, 7 Brtníček, 8 Hošek, 9 Schütz, 10 Cimprich, 11 Řanda, 12 Berounský, 13 Kučera, 14 Kobián, 15 Jakub Čížek 

2. poločas: 1 Calta, 2 Mára, 3 Staněk, 4 Monček, 5 Olbrich, 6 Juzl, 7 Bureš, 8 Homer, 9 Šimák, 10 Šidla, 11 Jan Čížek, 12 Tieber, 13 Hopp, 14 Neužil, 15 Froněk

Po loňské porážce 15:23 hosté hrající v dresu s kapradinou na prsou nenechali nic náhodě a již ve druhé minutě vedli po položení a kopu 7:0. V poločase to bylo už 26:0 ve prospěch Novozélanďanů. Ke čtyřem pětkám z prvního poločasu přidali ragbisté prezentující v Praze ragby, jak se hraje v zemi mistrů světa,  ve druhé půli ještě další tři.

Realizační tým postavil do druhého poločasu novou patnáctku hráčů. Zhruba patnáct minut před koncem utkání se čeští reprezentanti snažili bodovat, několikrát se dostali na dosah  soupeřova brankoviště, ale hosté vynikali skvělou obranou, nedali domácímu týmu možnost vyniknout a tak si  udrželi  čisté konto.

"Je to pěkné si zahrát proti  týmu, jehož hráči  na začátku utkání  soupeře zastrašují bojovnou hakou a kromě toho  pak po celé utkání předvádí skvělé ragby. Novozélanďané hráli skvěle i  v obraně, a když zaútočili, tak jsme vždy měli plno práce, abychom se ubránili. Nakonec jsme však  sedmkrát kapitulovali, když se nám je nepovedlo zastavit," řekl po utkání na útokové spojce hrající Martin Cimprich.

 

"V poločase jsme vystřídali prakticky celou sestavu, aby si všichni, kdo přijeli na soustředění, zahráli a také proto, že  některé hráče v sobotu čeká ligové utkání ve svých klubech. Soupeř byl proti loňskému roku sehranější a domnívám se, že letos i více hráči soupeře  dodržovali před utkáním životosprávu. Ragbyové utkání bylo určitě oživením této sezóny a  divákům mohlo  líbit," řekl po utkání jeden z trenérské dvojice současné reprezentace Pavel Pala.

Objektivem Bobyho Kozubíka

Láďa Kozubík, řečený Boby, poslal redakci sérii fotografií z včerejšího zápasu, tak se podívejte, je to mistr fotograf! Mistr je na vedlejším snímku s Ambassador´s.

 

 

 

O Autorovi

Petr Skála

Novinář a ragbyový publicista, editor webových stránek České ragby. Publikuje na portálu Sportovnílisty.cz. Autor 4 ročenek České rugbyové unie a 4 ročenek RC Praga Praha.

Další články autora