Dobrý začátek

6. září 2018 (12:47)

KlubovéZpravodajství

Začali jsme národní ligu o týden dříve kvůli Havířovským slavnostem, které nám zhruba na týden a půl zaberou hřiště, a začali jsme úspěšně výhrou nad Českými Budějovicemi. Přečtěte si report kouče Patrika Kovácse i jeho závěrečné hodnocení utkání.

RC Havířov – RC České Budějovice 31:14 (12:0)

Pětky 5:3 * rozhodčí J.Bednařík * ŽK Wardas, O.Benčík – Kučera ČB * diváků 170

Body: R.Benčík 11 (1P,3KP), Barabáš 5, Filipiak 5, Indrák 5, Duda 5 – Kučera 14 (2P,2KP)

Sestava: 1 Fajkus, 2 Indrák, 3 Macháček (C), 4 Aberle, 5 Titěra, 6 Duda, 7 Kolodzejczyk, 8 Filipiak - Jakub Uhlíř, 10 Walek - 11 R.Benčík, 12 Wardas, 13 Barabáš, 14 Hladik - 15 Jan Uhlíř

Střídali: 16 O.Benčík, 17 Musil, 18 Šťastný, 19 Miarka, 20 Tržický, 21 Birčiak, 22 Lamač, 23 Lička

Havířov 2.9.2018 (Foto Ondřej Kloda) - Zápas předehrávaného prvního kola národní ligy se hrál po nočním dešti na těžkém terénu, ale za slunečného počasí. Deset minut jsme se nemohli dostat do tempa pro spousty individuálních chyb - předhozů a různých přestupků proti pravidlům. Postupně jsme přebírali iniciativu, ale soupeř dobře bránil. Až Roman Barabáš vnikl do otevřeného prostoru v obraně soupeře a po 40 metrovém sprintu položil.

Soupeř začal hrát aktivněji rojem a v tu chvíli byla hra velmi vyrovnaná a hrálo se převážně na půlce hřiště. V závěru poločasu jsme opět přidali a po několika fázích roje položil Filip Filipiak.

Po poločase nás soupeř zatlačil do 22 a po mlýnu 10 m od brankoviště Kučera z postu mlýnovky položil a konverzí snížil na 12:7. Vzápětí po výkopu a trestném kopu do autu roj několika fázemi pronikl do brankoviště, položil Pavel Indrák. Po konverzi Radka Benčíka je stav 19:7.

Chtěli jsme útočit převážně zadními řadami a to se jako účelné ukázalo v 58 min. kdy po fázi roje, který navázal na sebe dostatečný počet obránců. Útok z pozice 5 na 3 zvyšuje R. Benčíkem na 24:7.

Kučera ještě po protlačeném maulu po autovém vhazování pokládá a následným kopem snižuje na 24:14. V té době jsme hráli bez Dominika Wardase, který dostal ŽK. V 71 min. dostal ŽK Ondřej Benčík a 5 minut jsme hráli o 13 a vypadalo to na dramatický konec zápasu. Soupeře jsme však nepustili do žádného tlaku a chytrou hrou roje drželi míč v našich rukách.

V 77 min po několika fázích roje pronikl do brankoviště Martin Duda a na konečných 31:14 upravil kopem Radek Benčík.

Začátek zápasu byl z naší strany až moc nervózní. Věděli jsme, že soupeř má kvalitní a těžký roj, ale podařilo se nám ho dobře eliminovat. Jen v mlýnech jsme ztráceli míče nebo rozehrávali pod tlakem. Dnes zahráli dobře útočníci, výborně přistupovali k soupeři v obraně a to se nakonec ukázalo pro vývoj zápasu jako klíčové. Jednoznačně nejlepší hráč zápasu byl Roman Barabáš, který odskládal a zastavil vše, co kolem něho běželo, a také dal svou první pětku za A tým.  Musíme zapracovat na souhře roje a útoku a dávat útočníkům více míčů. S výsledkem a ziskem 5 bodů jsem spokojen.