Čtvrtfinále playoff extraligy

21. října 2018 (19:25)

DomácíZpravodajství

Po dnešku je jasno o semifinálových dvojicích playoff extraligy. V sobotu 27. října 2018 se spolu utkají Sparta Praha a JIMI Vyškov  a ve druhém duelu Tatra Smíchov - Říčany. O soupeřích po základní části první Sparty a druhé Tatry rozhodly výsledky čtvrtfinálových zápasů odehraných v Praze a v Říčanech.

RC Mountfield Říčany - RC Dragon Brno 36:24 (17:7)

Pětky 5:4 * KP 4:2 * TK 1:0 * DG 0:0 * rozhodčí Čekal - Breburda, Rázga * ŽK 1:1 Kučera (Říč) - Buryánek (Drag) * ČK 1:0 Rohlík (Říč)

Středočechům byly v průběhu zápasu uznány dvě trestné pětky a na druhé straně jim rozhodčí Čekal nadělil i jednu červenou a jednu žlutou kartu.

Jak říkám ...

"S výsledkem jsem spokojený, s hrou a disciplínou už méně," řekl po utkání trenér Říčan Antonín Brabec.

Praga Praha - JIMI Vyškov  3:14 (0:7)

Pětky 0:2 - další podrobnosti nejsou známy, nebyl doručen zápis

Ve vyrovnaném utkání se Vyškov ujal vedení položením s následnou konverzí těsně před koncem prvního poločasu. Hned na začátku druhé půle dostali Pražené druhou pětku a Vyškov si pak svůj náskok udržel. Praga sice snížila trestným kopem, pak nasadila do hry i bývalého reprezentanta Pavla Syrového (ročník 1976), ale třebaže sklidil potlesk za svůj padesátimetrový únik směrem k vyškovskému brankovišti, ani on už skóre neotočil.

"Je to skvělé, že jsme se dali dohromady a  ubránili jsme se silnému soupeři. Dokonce jsme ve čtvrtfinále dostali nejméně bodů ze všech odehraných zápasů za celý tento ročník ligy," pochvaloval si průběh zápasu kouč Vyškova Pavel Pala.

"Vyškov dnes vyhrál zaslouženě a to zásluhou pozorné obrany, přes kterou jsme se ani jednou nedostali do jejich brankoviště," zhodnotila utkání legendární pragovácká útokovka a bývalý předseda klubu Praga Miroslav Fuchs.