Česká reprezentace bude hrát v Chorvatsku

8. května 2021 (21:34)

DomácíZpravodajství

Foto v náhledu: Čeští ragbisté se s Chorvatskem naposled utkali 9. dubna 2016 v Havířově. Stejný soupeř je nyní čeká ve Sinju (foto: Petr Skála)

19. října 2019 čeští ragbisté naposledy vyběhli na trávník k mezistátnímu utkání. V Lucemburku odehráli na stadionu Josy Barthel utkání Konference I sever evropského šampionátu proti Lucembursku a vyhráli 36:7. Od té doby kvůli pandemii už neodehráli žádné další utkání. Po nejdelší reprezentační přestávce v historii České republiky se naši ragbisté opět dočkají mezistátního utkání.

Po 574 dnech reprezentační pauzy český národní tým odehraje v neděli 16. května 2021 na  hřišti v chorvatském  Sinju nedaleko Splitu přátelský duel s Chorvatskem.

Česká reprezentace vedená koučem Miroslavem Němečkem, který vedle reprezentace trénuje i ligový tým Říčan, se už několikrát za dodržování přísných hygienických podmínek o víkendech připravoval na nastávající sezónu v v Praze nebo v Říčanech. Nyní naše ragbisty čeká krátké soustředění v Chorvatsku, kde na závěr sehrají přátelský zápas.
Ragby sice není v Chorvatsku mezi míčovými hrami tak populární jako třeba fotbal, tenis, basketbal, vodní pólo nebo házená, ale to neznamená, že by chorvatská ragbyová reprezentace byla  snadným soupeřem. Naposledy naše reprezentace hrála s Chorvatskem 9. dubna 2016 v Havířově, kde v duelu mistrovství Evropy divize 2A Češi svého soupeře porazila 26:5.
Jenže od té doby, do dne utkání uplyne déle než rok a půl protože ani jeden ze soupeřů nehrál žádný zápas, není jasné, jak se bude první duel  po Covidu bude vyvíjet.
Reprezentační tým je pro soustředění složen z hráčů všech osmi prvoligových týmů a neposílí ho hráči působící v zahraničí. Do Chorvatska tým odcestuje za dodržování hygienických podmínek autobusem 12. května.

Na podzim si Konferenci 1 sever zopakujeme

 

"Další utkání  česká reprezentace odehraje až na podzim 2021 v rámci soutěže ME Konference 1 sever, která byla na podzim 2019 přerušena a odehraná utkání byla anulována.  Česku tak zůstali stejní soupeři Maďarsko, Lucembursko, Lotyšsko a Švédsko. Cíl zůstává. Tuto skupinu chceme vyhrát a postoupit do vyšší evropské soutěže," zmínil se o dalším programu české reprezentace sportovní ředitel České rugbyové unie Antonín Brabec.

 

O Autorovi

Petr Skála

Novinář a ragbyový publicista, editor webových stránek České ragby. Publikuje na portálu Sportovnílisty.cz. Autor 4 ročenek České rugbyové unie a 4 ročenek RC Praga Praha.

Další články autora