Ambassador’s popáté v Praze

25. června 2019 (17:26)

DomácíZpravodajství

PRAHA 25.6.2019 – Zítra se na hřišti Tatry Smíchov v Praze od 18. hodiny odehraje již páté přátelské utkání mezi výběrem v Evropě působících novozélandských ragbistů hrajících pod názvem New Zealand Ambassador’s a výběrem českých hráčů. V minulých letech tato událost vždy přilákala hodně diváků, kteří se přišli podívat nejen na pověstný bojový tanec haka, který novozélandští ragbisté před každým utkáním předvádějí, ale přišli také kvůli vrcholnému ragby. Proti NZ Ambassador’s XV nastoupí patnáctka českých hráčů, z třiceti nominovaných je na utkání vyberou a koučovat budou trenéři prvoligových týmů Říčan Miroslav Němeček a Vyškova Pavel Pala.

Foto v náhledu: Petr Skála

Zatím soupeři českých ragbistů nejen trénovali na utkání, ale hlavně  poznávali Prahu a okolí metropole. V Brožíkově síni Staroměstské radnice mezi obrazy zobrazující osobnosti české historie, přijal ragbisty s kapradinou na prsou radní pro sport Vít Šimral, kterému zástupci obou týmů předali český i novozélandský reprezentační dres. Novozélanďané po přijetí v památné budově pak pár kroků vedle orloje předvedli pověstnou haku čímž samozřejmě na místě, kde lidé čekají na  apoštoly na orloji, na chvíli zastavili turistický ruch. Po vystoupení s hakou totiž návštěvníci Prahy využili ragbisty ke společným fotografiím.

"Většina z Novozélanďanů tu je už od pátku 21. června a už měli možnost si prohlédnout pražské a středočeské pozoruhodnosti. Přišli podpořit i své krajany softbalisty, kteří hráli v Praze o medaile na právě probíhajícím mistrovství světa. Svoji haku již předvedli ve dvou televizních pořadech a ukážou ji ještě párkrát, například i na ministerstvu zahraničních věcí, kde budou rovněž přijati. Z Prahy odcestují různými směry ve čtvrtek po utkání. Z loňské sestavy  je v Praze  osm ragbistů, kteří už tuší, co je při utkání očekává," prozradila podrobnosti kolem návštěvy novozélandských ragbistů v Praze Kateřina Koubová z pořadatelského klubu Tatry Smíchov.

Přehled zápasů odehraných v letech 2015 až 2018

Praha  16. června 2018
Česko - New Zealand Ambassador’s XV  23:15  (14:5)
Body:  Petr Čížek 18, Martin Kovář 5 - Amstrong ,  Horrocks a Burrows po 5 * Pětky 1:3 *  Rozhodoval: Hollins Fergas (Skotsko) * Diváků: 3500.

Praha  17. června 2017
Česká republika - .  New Zealand Ambassador´s XV  0:38(0:24)
Body: Sampson 15, Mc Gahan 8, Solomon,  O´Sullivan a Lott po 5 *  Pětky 0:6 * Rozhodovali Staurt Baylan z Německa *  Diváků 3 000.

Praha  25. června 2016
Česká republika -  New Zealand Ambassador´s XV 13:30  (10:10)
Body: Jursík 8, Pantůček 5 - Mitch 10, Nightingale, Armstrong, Holden a Samson po 5 * Pětky 1: 4 * Rozhodovali Brown, Obreja a Carruthers (všichni Skotsko) * Diváků 3 500.

Praha  13. června 2015
Česká republika - Ambassador's XV  32:36  (13:29)
Pětky: 5:5 *  Body Česko: Pantůček 8, Kutil, Hruška, Loutocký a Martin Kovář po 5, Petr Čížek 4  *  Rozhodoval: Belgičan Lenne  * Diváků 3000.

O Autorovi

Petr Skála

Novinář a ragbyový publicista, editor webových stránek České ragby. Publikuje na portálu Sportovnílisty.cz. Autor 4 ročenek České rugbyové unie a 4 ročenek RC Praga Praha.

Další články autora