XRugby: Povedený turnaj v Bystrci

3. října 2021 (00:28)

KlubovéZpravodajství

Bystrc 2. 10. 2021 - Dnešního turnaje XRugby U19 v Bystrci se účastnily týmy Zlína, Bystrce, Dragonu a náš havířovský tým. Hrálo se 2x 7 minut o 6 hráčích.

Pro našich osm hráčů byl turnaj velkou neznámou z toho důvodu, že jsme se připravovali prakticky jen na včerejším tréninku a hlavně jsme netušili, jak náročný bude turnaj po fyzické stránce.

První zápas proti Zlínu byl hodně bojovný a ne úplně takticky povedený. Hráli jsme více do kontaktu a ne do prostoru. Nicméně jsme vybojovali výhru 35:26. 

Proti Dragonu už to bylo daleko povedenější a některé útočné akce se nám dařilo roztahovat zleva doprava a naopak. Také jsme daleko lépe bránili a nechodili jsme zbytečně do předem prohraných rucků, což mělo za následek, že jsme měli v obraně více hráčů než útočící soupeř. Daleko lepší bylo i skládání, skládky Filipa Plinty nebo Filipa Ciasnochy opravdu "zvonily". Také Matyáš Daňhel odskládal své, a třebaže ještě patří do kategorie U16, hrál velice nebojácně. Dokonce se mu podařil krásný únik po křídle přes celé hřiště a položil sedmičku (území v brankovišti, kdy je položení za 7 bodů). Ostatní hráči taky bojovali o každý metr a také oni svou dobrou obranou přispěli k výhře. Vybojovali jsme výhru 31:19.

Do třetího zápasu, a zároveň zápasu o první místo, nastoupila dvě neporažená družstva – Bystrc a náš havířovský tým. Bystrc měla výškovou i váhovou převahu, kterou se snažila zúročit hrou do kontaktu, my jsme ale velice dobře bránili a protiútoky jsme se snažili hrát naopak do prostoru. Filip Plinta stačil za 1. poločas položit hattrick. Hra byla velice bojovná a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Před koncem první půle musel odstoupit Filip Ciasnocha a tím se váhová převaha soupeře ještě zvýraznila. Když rozhodčí oznámil poslední akci zápasu, skóre bylo 24:24. Bohužel jsme se dopustili 15 metrů od našeho brankoviště přestupku a z následné akce z rozehraného trestného kopu soupeř položil rozhodující sedmičku. Prohráli jsme tedy 24:31.

Hráli: Filip Plinta, Rosťa Plinta, Hynek Hřebíček, Matyáš Daňhel, Jacob Juračka, Jan Hlaváč, Dominik Kovács, Filip Ciasnocha.

Myslím, že turnaj byl povedený. Je škoda, že se nezúčastnilo více týmů. XRugby je určitě přínosem pro rozvoj hráčů. Každý hráč hraje častěji s míčem, skládá, někdy i 3-4 skládky za minutu. Hra je plynulejší, rychlejší a nutí hráče přemýšlet. Turnaj nám také ukázal, že v zimní přípravě se budeme muset daleko více zaměřit na fyzičku a silový rozvoj hráčů.

Chci poděkovat rozhodčím, všem hráčům i trenérům za super turnaj a těším se na další turnaj.

O Autorovi

Patrik Kovács

Sportovní ředitel klubu, trenér mužů, reportáže z utkání

Další články autora