2. liga: Prohra, ale vezeme 2 body z Brna

22. května 2019 (18:54)

KlubovéZpravodajství

Brno 19.5.2019 - Na zápas s Bystrcí, který se hrál na hřišti Dragonu kvůli obsazenému hřišti Bystrce, kde se hrálo utkání ligy amerického fotbalu Brno Sígrs proti Ústí nad Labem Blades, vyrazilo 19 hráčů. Dva se ráno omluvili pro žaludeční nevolnost. Počasí bylo příjemné kolem 20 stupňů a svítilo sluníčko.

Snímek v náhledu převzat z webu RC Bystrc

RC Bystrc – RC Havířov 39:36 (29:17)

Pětky 7:6 * KP 2:3 * TK 0:0 * DG 0:0 * rozhodčí J.Bednařík * ŽK 0:1 (Martin Šťastný) * ČK 0:0

Body: Sovadina 15 (3P), Galetka 7 (1P,1KP), Čermák 5, Holý 5, Friedl 5, Berger 2 – Walek 12 (2P,1KP), Trtek 7 (1P,1KP), J.Kokinda 5, Aberle 5, P.Kovács 5, L.Sittek 2

Havířov: 1 Fajkus. 2 O.Benčík, 3 Macháček, 4 Aberle, 5 Titěra, 6 J.Kokinda, 7 Šťastný, 8 Kolodziejczyk – 9 Trtek, 10 Walek - 11 Peter, 12 L.Sittek, 13 Barabáš, 14 Lamač - Hladík

Střídali: 16 Musil, 17 Miarka, 18 Kovács, 19 Regec

Sestava byla trochu kombinovaná a někteří hráči si vyzkoušeli i jiné posty, než obvykle hrají. V zápase vlastně až tak o moc nešlo a mohli jsme s klidem zkoušet herní varianty a zdokonalovat obrannou hru.

Jsem spokojen s tím, jak jsme opět vlétli do zápasu a soupeř, než se rozkoukal, inkasoval první pětku. V útoku trochu nezvykle hrál na první tříčtvrtce Leon Sittek a ne-souhra s Barabášem byla znát, kvůli slabé či spíše žádné komunikaci v obranné činnosti nám přes útok soupeř dvakrát utekl a otočil stav na 12:5. Pozitivní je, že mužstvo v útočné fázi bylo velice silné a soupeř měl veliké problémy zastavovat naše rojníky v náběhu a ti dělali tím pádem prostor pro zadní řady. Konečně se snažíme hrát komplexněji a pro soupeře se stáváme hůře čitelní. Vypovídá o to i fakt, že dáváme přes útok více pětek než přes roj a to i v tomto zápase 4:2 pro zadní řady na pětky. 

I přes kombinovanou sestavu zadních řad musíme zapracovat na obranné hře, kdy je nepřípustné abychom dostali 7 pětek. Soupeř rozhodně nedosahuje kvalit Zlína nebo Slávie a proto musíme hrát tak, jako od 55. minuty, kdy jsme prakticky do konce zápasu drželi míč a soupeře, až na pár výjimek, nepustili z jeho poloviny. Jen vinou nepřesností a někdy i přemíry snahy jsme zápas nedotáhli do vítězného konce.

S pozicí útokovky se velice dobře popasoval Lukáš Trtek, když jsme pro drobné zranění ve 25. minutě pro jistotu vystřídali Dana Walka a Leon Sittek se pak posunul na mlýnovku.

Celkově jsem s jarní části sezony spokojen a doufám, že hráči budou nadále na sobě tvrdě pracovat, abychom splnili další postupný cíl a to je play-off nadstavbové části.

O Autorovi

Patrik Kovács

Sportovní ředitel klubu, trenér mužů, reportáže z utkání

Další články autora