1. liga: Vysočanské derby vyhrála Sparta

20. září 2020 (22:12)

DomácíZpravodajství

Foto Petra Skály v náhledu a v článku z utkání Sparta - Praga.

Praha, Přelouč 19. září 2020 -  Vysočanské derby Sparta - Praga mělo dramatický průběh. Praga vyhrávala ještě půl hodinu před koncem 20:0. Dokonce mohla zvýšit na 23:0, ale trestný kop neproměnila.

"Aby nás to nakonec nemrzelo, že jsme nezískali další tři body," prohlásil nahlas jeden z trenérů Pragy Pavel Šťastný a věděl, proč to říká. Sparta poté ožila, položila dvě pětky a rozhodčí Bednařík jim ještě navíc přiznal trestnou pětku. Oba týmy položily po třech pětkách, ale Sparta ještě za následné úspěšné kopy vybojovala těsné  vítězství 21:20.

Sídlem obou klubů je obvod Praha 9 a prvoligová mužstva se v derby utkávají o Vysočanský pohár. Kapitán Sparty Jan Páv proto po utkání převzal od zástupce starosty Prahy 9 Adama Važanského Vysočanský pohár v novém provedení.

V utkání týmů, které ještě nevyhrály vyhráli Jihomoravané z Dragonu Brno 41:26 nad Přeloučí, Přelouč však položila čtyři pětky a má za to alespoň bonusový bod.

Slavia Praha prohrála v Edenu v duelu s Vyškovem 26:44, ale také položila čtyři pětky, a tak má díky bonusu také jeden bod jako Přelouč, ale je v tabulce sedmá před Přeloučí zásluhou lepšího celkového skóre.

Zápas Tatra - Říčany byl odložen pro karanténu některých hráčů Tatry.

Výsledky a tabulku najdete ve výsledkovém servisu Ragbyový víkend

O Autorovi

Petr Skála

Novinář a ragbyový publicista, editor webových stránek České ragby. Publikuje na portálu Sportovnílisty.cz. Autor 4 ročenek České rugbyové unie a 4 ročenek RC Praga Praha.

Další články autora