1. liga: Tatra už potřetí prohrála

2. května 2019 (00:39)

DomácíZpravodajství

Praha 1.5.2019 - Mistrovskou Tatru Smíchov postihla krize, utrpěla už třetí porážku v řadě. Po prohrách se Spartou a Říčany nyní podlehla i týmu Pragy. Ale ani výhra nezajistila Pragovce udržení prvního místa v tabulce, které držela od 2. kola, kdy v čele vystřídala právě Tatru Smíchov. Při rovnosti bodů sesadila Pragovku z prvního místa lepším rozdílem skóre Sparta. Oba týmy jsou dosud bez porážky.

Foto v náhledu Petr Skála

Soupeři Výsledek Pětky Body
RC Sparta Praha - RC Zlín 30:0 kont.   5-0
Mountfield Říčany - JIMI RC Vyškov 28:17 (14:0) 4:2 5-0
RC Praga Praha - RC Tatra Smíchov  31:24 (10:14) 5:3 5-1
RC Dragon Brno - RC Slavia Praha 32:24 (3:17) 5:3 5-0

Praga vedla od první minuty 5:0, ale pak se začalo dařit hostům, položili dvě pětky s proměněnými následnými kopy a vedli 14:5. Těsně před půli však bodovala i Praga a stáhla náskok hostů na 10:14.
Ve druhém poločase Pragovka vyrovnala, když jí byla přiznána trestná pětka, a netrvalo dlouho a Praga převzala vedení po další trestné pětce. Domácí borci byli rázem na koni a svou převahu potvrdili pátou pětkou, kterou po sólovém úprku přes celé hřiště položil autor první pětky Pragy Jan Chupík. Poslední slovo však měli hosté, kteří položili svoji třetí pětku a upravili skóre zápasu na 31:24. Sedmibodový rozdíl skóre byl v tuto chvíli  pro Tatru hodně důležitý pro zisk bonusového bodu do tabulky.

Vítězství Říčan 28:17 nad Vyškovem se očekávalo a potěšilo příznivce středočeských ragbistů, kteří viděli šest položení.
V Brně se bojovalo o udržení v první lize. Dragon vyhrál nad Slavií 32:24 a získal na Pražany v tabulce již devítibodový náskok. V první lize po skončení základní části zůstane jen prvních šest týmů pořadí.