1. liga: Sparta po dvou letech poražena

13. září 2020 (13:42)

DomácíZpravodajství

Foto v náhledu Petr Skála

12. 9. 2020 - Mistrovská pražská Sparta, po skoro dvouletém účinkování v ragbyové lize bez porážky, ve třetím kole první ligy prohrála. Porazit Spartu se na svém hřišti podařilo Říčanům. Středočeši zásluhou šesti úspěšně proměněných kopů bez jediné položené pětky porazili Spartu 18:10.

Borcům z Přelouče, města proslulého zásluhou skvostného filmového dabingu svého rodáka Františka Filipovského, scházela v duelu s Tatrou k zisku alespoň bonusového bodu jediná pětka, když sami pustili Tatrováky do svého brankoviště dokonce třikrát. Tatra se zlepšila, až když si za stavu 15:14 pro Tatru její hráči vyslechli od svého kapitána Karla Berounského hodně hlasitou kritiku.

„Je dobře, že Přelouč po dvanácti letech hraje opět první ligu. Přeloučští u nás předvedli, že jsou zdatnými soupeři a výhra nad nimi se nerodila vůbec lehce," komentoval utkání kapitán Tatry Karel Berounský.

 „S Tatrou jsme nehráli špatně, položili jsme ji dokonce tři pětky, ale na druhou stranu jsme chybovali v obraně a domácí tým toho dokázal využít k bodování. Dařilo se nám jen na konci prvního a na začátku druhého poločasu, kdy jsme snížili rozdíl skóre na jediný bod. Jenže pak jsme během dvaceti minut dostali čtyři pětky a bylo rozhodnuto. Ke konci utkání jsme soupeře přinutili bránit své  brankoviště, do kterého jsme pronikli bohužel už jen jednou. Škoda, že jsme nedali tu čtvrtou pětku, která by nám zajistila alespoň bonusový bod. Snad se nám podaří bodovat už v dalším kole. Po Spartě, Vyškovu a Tatře budeme hostit doma papírově slabší soupeře ragbisty Dragonu Brno," komentoval dění na hřišti kapitán a hrající trenér Přelouče Jan Čížek.

Derby Pragy se Slavií bylo odloženo, neboť nejstarší pražský ragbyový klub oznámil, že má v kádru ligového týmu nakažené sportovce, což tým automaticky poslalo do karantény.

V jihomoravském derby Vyškov - Dragon Brno 69:14, na pětky 11:2, viděli diváci letošní rekordní úrodu 13 položených pětek. Vyškov, který s Říčany a s Přeloučí odehrál všechna tři utkání, se tak dostal na 2. místo aktuální tabulky.

1. liga: Výsledky a tabulky

O Autorovi

Petr Skála

Novinář a ragbyový publicista, editor webových stránek České ragby. Publikuje na portálu Sportovnílisty.cz. Autor 4 ročenek České rugbyové unie a 4 ročenek RC Praga Praha.

Další články autora