1. liga: Přelouč po 12 letech položila pětku v 1. lize

22. srpna 2020 (22:51)

DomácíZpravodajství

V náhledu snímek Petra Skály z utkání Sparty s Přeloučí

PRAHA - ŘÍČANY  22. srpna 2020 -  V prvním kole nejvyšší ragbyové soutěže bylo ve čtyřech utkáních položeno celkem 32 pětek, nejvíce jedenáct v utkání Tatra Smíchov - Slavia Praha. Tatra při výhře 57:14 nad nejstarším klubem v zemi získala i bonusový bod za čtyři a více položených pětek a zásluhou rozdílu 43 bodů ve skóre obsadila čelo tabulky.

Deset pětek viděli diváci v Říčanech, kde Středočeši porazili Dragon Brno na pětky 7:3 a na skóre 50:20.

Obhájce mistrovského titulu Sparta se utkala s nováčkem soutěže Přeloučí a vyhrála na pětky 6:1 a na skóre 48:13. Ragbisté Přelouče se opět po dvanácti letech vrátili do první ligy a Spartě dlouho bránili  bodově se prosadit. Přeloučští nakonec pustili borce Sparty do svého brankoviště šestkrát. Pětku Přelouče položil kapitán a trenér Jan Čížek.

„Dosáhli jsme lepšího výsledku než loni ve finále Tatra a navíc jsme položili pětku, což Tatra ve finále nedokázala. Ukázali jsme, že nikomu nic nedarujeme," vzkázal soupeřům Jan Čížek, který takto utekl přes celé hřiště a položil Spartě pětku. (Snímek Petr Skála)

Praga potvrdila své kvality v zápase s Vyškovem a ten z Prahy odjel s porážkou 8:23. Pražanům se nepodařilo položit pro získání bonusového bodu důležitou čtvrtou pětku a tak získali do tabulky jen čtyři body.

O Autorovi

Petr Skála

Novinář a ragbyový publicista, editor webových stránek České ragby. Publikuje na portálu Sportovnílisty.cz. Autor 4 ročenek České rugbyové unie a 4 ročenek RC Praga Praha.

Další články autora