Žáci ZŠ Gorkého ragby ovládají

14. června 2019 (15:40)

NezařazenéZpravodajství

Havířov 12.6.2019 - Středeční turnaj havířovských škol v bezkontaktním tag ragby přivedl na naše ragbyové hřiště 6 havířovských a jednu albrechtickou základní školu. Zhruba 130 školáků se svými pedagogy a šestice organizátorů a rozhodčích byli aktéry turnaje, který pomohlo zabezpečit a cenami dotovalo havířovské Středisko volnočasových aktivit Asterix. Bohužel, pro opomenutí nebyla akce přihlášena do projektu „Sportuj s námi“, ale i tak byl naplněn cíl uváděný v programovém prohlášení organizátora projektu České unie sportu, zvednout děti a dospělé od televizí a počítačů a motivovat je, aby se zapojili do sportovních aktivit. Turnaj je jedním z prvků, kterým se klub snaží přiblížit ragby školákům prakticky. Ostatně od tělocvikářů jsme se dozvěděli, že ragby nebo alespoň jeho formu touch, do školních hodin tělocviku zařazují. A třebaže se po turnaji nehlásí davy školáků do klubu, rozhodně není na škodu, že s hrou seznamují.

Jako nejlepší v součtu výsledků obou turnajů se ukázala ZŠ Gorkého, která vyhrála turnaj kategorie Junior a v kategorii Benjamin získala stříbrné medaile. Je vidět, že duch někdejšího kroužku vedeného Pavlem Indrákem a později Karolinou Filsákovou ve škole zůstal.

A tak zhruba po 3 hodinách soubojů bylo rozhodnuto v obou kategoriích takto:

Kategorie Benjamin 6. a 7. třídy

Poř. Základní škola Body
1. Žákovská 18
2. Gorkého 13
3. Albrechtice 10
4. M.Kudeříkové 9
5. M.Pujmanové 7
6. Školní 3
7. Generála Svobody 0

Kategorie Junior 8. a 9. třídy

Poř. Základní škola Body
1. Gorkého 15
2. M.Kudeříkové 8
3. Generála Svobody 6
4. Žákovská 5
5. Školní 3
6. M.Pujmanové 2

Poděkování patří všem zúčastněným školám a učitelům a žákům patří uznání za předvedené výkony.

Zvláštní poděkování patří paní Kateřině Kristianové, pedagogické pracovníci oddělení TV SVČ Asterix, za pomoc při organizováni turnaje a za věcné ceny pro 4 nejlepší družstva obou kategorií.

 

 

A poděkování patří také pořadatelům a zároveň rozhodčím Romanu Barabášovi, Ladislavu Kozubíkovi, Danielovi Ogurčákovi, Danielovi Miarkovi a Janovi Hlaváčovi.

Další fotografie 

O Autorovi

Patrik Kovács

Sportovní ředitel klubu, trenér mužů, reportáže z utkání

Další články autora