Česko – British Police Rugby 34:29

11. června 2022 (21:19)

DomácíNezařazenéZpravodajství

Čeští reprezentanti porazili výběr britské policie. Foto Martin Flousek (převzato z webu ČSRU)

Praha 10. června 2022 (foto v článku autor) – Na hřišti Pragovky ve Vysočanech se v historii tohoto sportoviště utkání české reprezentace mužů ještě nehrálo. Stalo se tak poprvé v pátek, kdy se pozdě večer hrálo utkání Česko - Britská policie.

Česko – Britská policie 34:29

Poločas 17:7 * Pětky 4:4 * KP 4:3 * TK 2:1 * DG 0:0 * ŽK 0-1 (Andrew Bryans) * ČK 1-1 (Radek Novotný - Alun Davis) * Rozhodčí Thomas Mendes * Diváků 500

Body Česka: Sam Dupuy 14, Uys, Grassl, Formánek a  Hřebačka po 5

Česko: 1 Adámek, 2 Kučera, 3 Stránský – 4 Trefný, 5 Homer – 6 Diviš, 7 Diallo, 8 Uys – 9 Schütz, 10 R. Hřebačka – 11 Grassl, 12 L. Hřebačka, 13 Sam Dupuy, 14 Formánek – 15 Čížek.

Střídači: Haš, Svoboda, Novotný, Průcha, Diviš, Jandouš, Juřík, Mališ.
Trenér: Miroslav Němeček

Britský policejní tým nebyl jen tak běžný soupeř. Tradičně se totiž britští policisté utkávají s ragbisty, kteří byli vybráni do podobných britských výběrů námořníků, letců nebo vojáků. V zemi, kde má ragby svoji kolébku a  hra  se šiškou  se hraje v podstatě na každé škole, není nic neobvyklého, že v těchto výběrech hrají vojáci nebo policisté s bohatými hráčskými zkušenostmi ze špičkových týmů vysokých britských soutěží.

Ragbyové umění britských policistů poznávají tradičně i v zahraničí, naposledy hrál soupeř českých ragbistů například v Argentině, ale to bylo ještě před covidem. Zájezd do Česka tak byl po delší době omezeného cestování dalším v řadě.

V utkání v Praze, ve kterém  domácí tým s Brity po celou dobu vedl, oba týmy položily čtyři pětky. Česko však proměnilo o jeden kop po pětce a jeden trestný kop více než hosté, a proto vyhrálo.

Svoji premiéru v reprezentačním dresu zažil šestadvacetiletý útočník z klubu Šumava Nýrsko Petr Grassl a zápas dohrál s prémií, neboť se mu podařilo položit první reprezentační pětku.

"Povedlo se mi to parádně. Budu si to pamatovat, protože ragby nehraju tak dlouho, tak jsem zatím ještě větší  úspěch nezažil," řekl po utkání nováček v ragbyové reprezentaci Petr Grassl.

O Autorovi

Petr Skála

Novinář a ragbyový publicista, editor webových stránek České ragby. Publikuje na portálu Sportovnílisty.cz. Autor 4 ročenek České rugbyové unie a 4 ročenek RC Praga Praha.

Další články autora