Zlín – 1. jarní turnaj mladších žáků v roce 2019

18. dubna 2019 (11:28)

KlubovéZpravodajství

V sobotu 13. dubna 2019 uspořádal Zlín první jarní turnaj na venkovním hřišti. Ač bylo velmi chladno (5 až 6 °C), na turnaj se nakonec sjelo z Moravy celkem 22 družstev v kategorii U8, U10 a U12.

V kategorii U8 hrálo družstvo RC Havířov (4 hráči) společně se Sokolem Mariánské Hory (3 hráči).  Naše družstvo nejprve prohrálo s Bystrcí Black 2:5, pak s Olomoucí 0:5, s Dragonem 1:3, s Bystrcí Orange 0:7, zvítězilo nad Zlínem 6:0 a v posledním utkání podlehlo Vyškovu 2:5. Za společné družstvo nastupovali: Alexandr Fridrych, Vojtěch Frydrýšek a Tomáš Tihelka (všichni Sokol), Mikuláš Kalousek, Marek Pirochta, Jakub Tylšar a Jakub Marek (všichni Havířov). Za Havířov družstvo koučovala Natálie Parchanská.

V kategorii U10 bylo přihlášeno 8 družstev a hrálo se ve dvou skupinách, následně pak podle umístění ve skupinách se hrála utkání o celkové umístění. Ve skupině družstvo Havířova prohrálo všechna tři utkání, která se hrála se na 1 x 10 minut – s Olomoucí Black 0:9, s Dragonem Black 3:4 a s Vyškovem pak 0:7. V utkání o celkové sedmé místo, které bylo zkráceno na 6 minut, pak naše družstvo porazilo domácí Zlín v poměru 4:1. V družstvu Havířova nastupovali: Kristýna Rapantová, Daniel Albrecht, Samuel Potužák, Samuel Poledník, Tobiáš Gerlich, Damián Bela, Mikuláš Daňhel, Šimon a Matouš Juříkovi a Matěj Szturc.

Do turnaje v kategorii U12 se přihlásilo 7 družstev a hrálo se systémem každý s každým. 12 hráčů Havířova doplnili 3 hráči Sokola Mariánské Hory. Tento turnaj se našemu družstvu vůbec nepovedl a naše družstvo prohrálo 5 utkání za šesti. Nejprve prohrálo s Bystrcí Black 6:2, pak s Olomoucí 0:5, s Dragonem 1:3, s Bystrcí Orange 0:7, vyhrálo se Zlínem 6:0 a v posledním utkání s Vyškovem prohrálo 2:5. Družstvo celkově skončilo na 6. místě, což je určitě pod možnosti našeho týmu.  

I přes nevýrazné výsledky je nutno všem hráčům, hráčkám i trenérům a asistentům poděkovat za to, že přes velmi nepříznivé počasí zvládli účast na turnaji bez zranění a domů dorazili všichni v pořádku.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora