Miniturnaj v přilbách z grantu Nadace OKD

2. února 2024 (12:32)

KlubovéZpravodajství

Bohumín 28. ledna 2024, foto Lukáš Wimmer – První zimní miniturnaj mladších žáků kategorie U8, U10 a U12 jsme uspořádali po domluvě s trenéry Sokola Mariánské Hory v bohumínské hale Bospor, a to pod záštitou Nadace OKD, která grantem v programu Srdcovka přispěla na nákup ochranných přileb pro klubovou mládež.

Do Bohumína jsme přivezli sedmadvacet hráčů družstev U8, U10 a U12 a samozřejmě i všechny trenéry těchto kategorií. Také Sokoli přivezli tři družstva s obdobnými počty hráčů stejných kategorií.

Po krátké a intenzivní rozcvičce se mezi RC Havířov a Sokolem Mariánské Hory odehrálo během dvou hodin po čtyřech zápasech v každé kategorii. Výsledky utkání byly pro trenéry druhořadé, důležité byly poznatky ze hry družstev. A ty ukázaly jak klady, tak i nedostatky ve hře jednotlivých týmů. Na nápravě nedostatků se nyní bude pracovat, aby se pokud možno odstranily ještě před začátkem jarní sezóny. Ta začne všem družstvům mladších žáků již 6. dubna 2024 v Praze, kde se každoročně koná turnaj PYRF družstev Čech, Moravy, Slezska i zahraničních týmů.

Všichni mladší žáci našeho klubu nastoupili do turnaje s ochrannými přilbami, které náš klub mohl pořídit díky finanční podpoře Nadace OKD. O pořízení přileb a jejich povinném nošení u hráčů přípravek a mladších žáků rozhodl výkonný výbor klubu v rámci celosvětové kampaně za omezení zranění hlavy, především otřesů mozku.

Záplavu fotografií Lukáše Wimmera z miniturnaje najdete ve fotogalerii ZONERAMA

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora