Mladší žáci: Tým U12 se po malých krůčcích zlepšuje

12. října 2023 (18:02)

KlubovéZpravodajství

Brno-Cacovice 7. 10. 2023 (Radomír Kloda, foto Petra) – V turnaji moravské turnajové série mladších žáků na hřišti brněnského Dragonu bylo 9 týmů kategorie U12 rozděleno do skupin Basic a Major. Ve skupině Major hrály 4 týmy a ve skupině Basic 5 týmů. V obou skupinách hrály týmy systémem každý s každým zápasy v délce 2x7 minut.

Náš tým se ve skupině Basic utkal postupně s týmy Vyškova Red, Dragon Black, RC Olomouc a Rugby Akademie Brno.

Měli jsme k dispozici 12 hráčů do pole. V roji hráli Jarda, Gabča, Boris a střídající Alex. Na mlýnové spojce hráli střídavě Thori a Šíša, útokovou spojku hrál Adrian, tříčtvrtky Viky, Seba a na křídlech Jonáš, David a Mates.

V prvním zápase jsme nastoupili velmi aktivně proti kvalitnímu soupeři z Vyškova. Zápas byl v podstatě po celou dobu velmi vyrovnaný, našim hráčům se dařilo plnit pokyn hrát po celé šíři hřiště a velmi dobře také fungovala obrana. Díky tomu se dařilo postupně navyšovat vedení, a když se podařilo zastavit byť někdy i na poslední chvíli výpady soupeře, zápas skončil naším vítězstvím 3:0. Pětky za náš tým položili Adrian, Mates a Viky.

Do druhého zápasu s Dragonem družstvo nastoupilo ve velmi podobném duchu jako do prvního zápasu a výsledkem bylo poločasové vedení 3:0. Ve druhém poločase jsme však snad pod dojmem vedení velmi polevili v koncentraci a postupně povolili soupeři vyrovnat na 3:3. Navíc v poslední akci zápasu bohužel opět došlo k často opakované chybě v naší hře, kdy jsme nevyběhli ve vyrovnané obranné linii obrany, čehož soupeř využil a v poslední akci zápasu rozhodnul o naší prohře v poměru 3:4. Pětky za náš tým položili Víky, David a Jarda.

Ve třetím zápase jsme se utkali s Olomoucí. Opět se opakoval podobný scénář jako v zápasu s Dragonem. Velmi aktivní vstup do utkání, poměrně rychlé vedení 1:0, ale pak rychlý soupeřův obrat na 1:2. Ve druhém poločase pak byla hra velmi vyrovnaná, jenže jsme nedokázali dobře rozehranou útočnou akci dotáhnout k položení a naopak soupeř z rychlého protiútoku navýšil na 1:3. Přes závěrečnou snahu se nám už nepodařilo prosadit a zápas skončil 1:3. Pětku za náš tým položil Adrian.

K poslednímu zápasu jsme nastoupili proti Rugby Akademii Brno. Družstvo do zápasu nastoupilo s velkým odhodláním uspět a po kvalitním výkonu opět po poločase vedlo 3:0. Naštěstí se neopakoval výpadek v druhém poločase a naopak jsme pokračovali v navyšování skóre, protože soupeř ke konci zápasu už v podstatě nebyl schopen vzdorovat naší aktivní hře a zápas jsme vyhráli vysoko 7:0.

Pětky za náš tým položili Adrian 2x, Viky, Gabča, Boris, David a Mates.

Celkově jsme tedy ve skupině Basic obsadili třetí místo, když jsme poprvé v probíhající sezoně dokázali zvítězit ve dvou utkáních v rámci jednoho turnaje a o druhé místo nás připravil jen už výše zmíněný nepochopitelný výpadek v zápase s Dragonem. Celkově však opět můžeme konstatovat, že se družstvo po malých krůčcích neustále zlepšuje, byť samozřejmě je stále mnoho věcí, na kterých je nutno pracovat a ideálnímu hernímu výkonu nás čeká ještě dlouhá cesta.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora