Zimní turnaj mladších žáků v roce 2019

15. ledna 2019 (15:01)

KlubovéZpravodajství

Brno 11.1.2019 - V kategorii U8 startovala 4 družstva – Dragon, Bystrc, Vyškov a Akademie (Brno), jejichž 3 hráče doplnili 2 hráči Havířova a 2 z Albrechtic. Družstvo Akademie v prvním utkání podlehlo Vyškovu 1:5 (bodoval Matěj Štěrba z Albrechtic), ve druhém utkání Akademie porazila Dragon v poměru 3:2 (Matěj Štěrba 2 a Adam Slivka 1) a v posledním utkání Akademie zvítězila nad Bystrcí 5:2 (Matěj Štěrba 4 a Vincent z Akademie 1). Společenství Akademie a Havířova nakonec díky lepšímu skóre skončilo na 1. místě. Naši hráči Adam Slivka, Marek Pirochta, Matěj Štěrba i Mikuláš Daňhel hráli velmi dobře jak v obraně, tak i při útočných akcích.

Následně hrála kategorie U10, kde bylo přihlášeno 6 družstev a hrálo se ve dvou skupinách po třech týmech se sedmi hráči v poli. Družstvo Havířova v prvním utkání skupiny prohrálo s Bystrcí těsně 2:3 (bodovali Ivana Plintová a Matyáš Daňhel z Albrechtic), ve druhém utkání pak Havířov porazil Akademii (Ivana doplnila družstvo Akademie) v poměru 4:0 (Matyáš Daňhel 2, Michal Ryška z Albrechtic 1 a Samuel Potužák 1) a obsadilo 2. místo ve skupině. Následně se pak hrála utkání o umístění, kdy družstvo Havířova v utkání o celkové 3. místo porazilo Zlín v poměru 5:1 (Matyáš Daňhel 2, Michal Ryška 1, Matěj Szturc 1 a Mojmír Jeřábek 1). Naši hráči Daniel Halagačka, Kristýna Rapantová, Samuel Potužák, Mojmír Jeřábek, Matěj Szturc, Ivana Plintová i hráči Albrechtic Michal Ryška, Štěpán Janík, Martin Štěrba a Matyáš Daňhel hráli dobře a každým utkáním se jejich výkon zlepšoval.

V kategorii U12 se 6 družstev rozdělilo do dvou skupin po třech. V prvním utkání naše družstvo prohrálo s A týmem Dragonu „Black“ 2:5 (bodovali Anička Kubiková a Jacob Juračka), ve druhém utkání pak naši nestačili na pozdějšího vítěze turnaje první družstvo Vyškova a utrpěli porážku 0:4. V utkání o konečné páté místo pak naše družstvo porazilo Vyškov B v poměru 6:0 (Jacob Juračka 4, Samuel 1 a Anička Kubiková 1). V družstvu nastupovali Anička Kubiková, Jacob Juračka, Samuel, Petr Staňa, Ivana Plintová a hráči Albrechtic Matyáš Daňhel a Monika Wojkowská. Hráči bojovali a snažili se hrát kolektivně, ale proti sehraným týmům Vyškova i Dragonu se neprosadili i díky pomalejší hře „na míč“ a horší kolektivní hře v obraně. V posledním utkání pak podali nejlepší kolektivní výkon a body padaly hlavně po kolektivní hře celého týmu.

Poděkování za podporu všech družstev patří asistentce trenéra Natálii Parchanské, zdravotnímu dohledu a službě těm nejmenším paní Táně Halagačkové a samozřejmě podpoře v šatně i z hlediště pak Mirku Potužákovi, Petru Staňovi, Rosťovi Kubikovi i panu Juračkovi.

Pro družstva U8, U10 a U12 připravujeme ve spolupráci se Sokolem Mariánské Hory na sobotu 2. února 2019 společný trénink s miniturnajem do haly Bospor v Bohumíně s umělou trávou.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora