Zimní turnaj mladších žáků v Brně

25. února 2019 (19:43)

KlubovéZpravodajství

Letos pořádalo Brno v sobotu 23.2.2019 již druhý zimní turnaj v hale. Do Brna jsme díky nemocem a jiným aktivitám dětí odjížděli pouze s osmnácti dětmi a to třemi hráči v kategorii U8, osmi hráči do 10 let a sedmi hráči do 12 let. Cesta byla opět dlouhá, navíc nás na cestě tam i zpět zastihla výluka na železniční trati mezi Vyškovem a Brnem. Ale začátek turnaje jsme stihli.

Nejprve nastoupily naše tři opory Adam Slivka (RC Havířov), Jakub Tylšar a Jonáš Hanzel (oba ZŠ Albrechtice) a společně s hráči Akademie Brno vytvořili tým, který sice prohrál s Vyškovem, Brno Bystrc i Dragonem Brno, ale první dvě utkání byla vyrovnaná, jen Dragon vyhrál přesvědčivě.

V kategorii U 10 se tentokrát našemu družstvu nedařilo, a to vždy díky špatně zvládnuté první části utkání, které jak se říká, družstvo zaspalo. V prvním utkání naši nestačili na Vyškov a prohráli 0:4, i když poslední tři minuty byly vyrovnané a ani jedno družstvo již nebodovalo. Situace se opakovala i ve druhém utkání proti Dragonu, které naše družstvo dokonce prohrálo 0:6. Až v posledním utkání Havířov převyšoval hrou družstvo Akademie Brno a vyhrál 4:1 (body Samuel Potužák, Samuel Pavelka, Kristýna Rapantová a Štěpán Janík). Za Havířov nastoupili ještě Šimon a Matouš Juříkovi, Kristýna Rapantová a Tobiáš Gruber.

Turnaj v kategorii U12 se tentokrát hrál ve dvou skupinách a to dvoukolově. V naší skupině hrála ještě družstva Vyškova A a Dragonu A, ve druhé skupině pak družstva Vyškova B, Dragonu B a Akademie Brno. V družstvu Havířova nastoupili: Jacob Juračka, Tonda Tržický, Ivana Plintová, Petr Staňa, Dominik a hráči z Albrechtic, Matyáš Daňhel a Michal Ryška. V prvním utkání Havířov vyhrál nad Dragonem A v poměru 4:3 a ve druhém utkání pak dominoval nad Vyškovem A a zvítězil 6:2. V odvetách nastoupil Havířov pouze proti Dragonu A a v tomto utkání Dragon A oplatil Havířovu porážku, když vyhrál v poměru 5:4.  Pak se již výprava musela balit, aby stihla vlak v 16:03 hodin a dorazila podle předpokladu do Havířova v 19:45 hodin.

Poděkování za dobrou reprezentaci klubu patří všem hráčům, vedoucím týmů Vlastíkovi Tržickému a Natálii Parchanské a samozřejmě i technickému zabezpečení od tatínků Petra Stani a Kamila Juračky.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora