Únorové ragby v bohumínské hale Bospor

17. února 2020 (20:47)

KlubovéZpravodajství

Bohumín 15.2.2020 - Podruhé v tomto roce sešli hráči U10 a U12 v hale Bospor, tentokrát odpoledne. Kvůli nemocem a také kvůli prázdninám přijelo do Bohumína z obou klubů méně hráčů, ale nakonec se akce po sportovní stránce povedla. Trenéři Sokola Pavel Učeň a Viktor Tremko (Vlasta Madry ulehl i se synem) přivedli na umělou plochu haly 8 hráčů U12, 6 hráčů U10 a tři hráče U8 (ti nakonec hráli v týmech U10). Trenéři Havířova Radomír Kloda a Natálie Parchanská koučovali 6 hráčů U12 a 5 hráčů U10.

Po krátkém rozcvičení a rozběhání se již série utkání rozběhla naplno. Domluvili jsme se, že jak utkání U12 tak i utkání U10 budou trvat 1 krát 7 minut a odehraje se jich tolik, kolik nám bude stačit čas. Všechna utkání řídil Viktor Tremko s přehledem a ohledem na to, že mezi hráči bylo i několik nováčků.

První utkání odehráli hráči kategorie U12 (8 proti 8) a hned sehrálo kontaktní ragby. Po nich nastoupila družstva U10 Sokola a Havířova a také se hrálo v počtu 8 proti 8, kdy za Havířov hráli tři hráči Sokola (po třech utkáních se vystřídali s dalšími třemi hráči). Po každém utkání si trenéři vzali svoje hráče k sobě a v krátkosti jim vysvětlili, co dělali špatně a co naopak zvládali dobře. Pak opět střídavě hrála družstva U12 a následně U10. Všem družstvům se podařilo odehrát pět utkání, což bylo jak pro hráče, tak i pro trenéry přínosné. Tentokrát obě družstva Sokola převyšovala naše družstva a to hlavně rychlým vybíháním do obrany a také díky tomu, že v našich týmech chyběli ti zkušenější, kteří tým dirigují a tvoří hru. Všichni hráči hráli s nasazením, což bylo velmi dobré. Nakonec jsme udělali společné foto a možná ještě uskutečníme jedno odpoledne přípravného ragby před soutěžními turnaji.

V družstvu U12 hráli Matěj Adamík, Samuel Potužák, Šimon a Matouš Juříkovi, Matyáš Daňhel a Matěj Szturc.  V družstvu U10 hráli Jonáš Hanzl, Vojtěch Nováček, Marek Pirochta, Jakub Jan Marek a Jakub Tylšar.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora