U10+U12: Slušný výkon na Dragonu

22. června 2020 (15:12)

KlubovéZpravodajství

Brno (Dragon) 20. 6. 2020 - Zkrácená moravská turnajová série pokračovala v sobotu třetím turnajem pořádaným brněnským Dragonem na jeho hřišti v Cacovicích jako turnaj o Brněnského draka. Naši mladší žáci se proti turnaji ve Zlíně trochu polepšili, tým U12 si dokonce přivezl pohár za 3. místo. Měli jsme hráče ve všech třech kategoriích, ale samostatné týmy jen v U10 a U12. Turnaje nezúčastnila družstva Vyškova a Sokola Mariánské Hory, tak se ve všech kategoriích hrálo systémem každý s každým, kategorie U8 a U10 hrály 1x6 minut, kategorie U12 1x8 minut.

Všechny fotografie Radomír Kloda

V kategorii U8 si náš Vojta Brunowski zahrál hned za dva týmy, s družstvem Rugbyové Akademie Brno remizoval s Olomoucí 3:3 a se Zlínem naopak slavil vítězství 4:1 v utkání proti Akademii. Akademii pak pomohl ještě v jednom utkání. Turnaj U8 pokračoval vítězstvím Zlína nad Bystrcí Black 5:0, následně Zlín nestačil na Bystrc Orange a prohrál 0:6 a v posledním utkání prohrál s Olomoucí 2:3. Přesto družstvo Zlína skončilo celkově na 2. místě, protože v prvním utkání porazilo Dragon 3:1 a díky této výhře skončilo druhé, jelikož obě družstva získala stejný počet bodů.

Havířovský Vojta Brunowski třetí zleva

V kategorii U10 naše družstvo nejprve porazilo družstvo Rugbyové Akademie Brno v poměru 5:1, pak podlehlo pozdějšímu vítězi skupiny Bystrci Black v poměru 0:6, následně nestačilo na Dragon a prohrálo 0:3. Také s Olomoucí prohrálo, a to v poměru 0:6 a pak porazilo Bystrc Orange 3:1. Bohužel se nám ve třetím utkání zranil Lukáš Bača a družstvo dohrávalo turnaj jen v sedmi hráčích, což například, kromě nepozornosti hráčů, rozhodlo o těsné prohře se Zlínem 1:2. Se dvěma výhrami skončil náš družstvo celkově na 5. místě ze 7 týmů.

Za Havířov nastupovali: zleva Jonáš Hanzel, Šimon a Matouš Juříkovi, Tobiáš Bajtek, Matěj Štěrba, Lukáš Bača, Martin Štěrba, a Mikuláš Kalousek. Družstvo koučovala Klára Kokindová.

V prvním utkání kategorie U12 naše družstvo podlehlo družstvu Dragonu Brno 0:4, pak porazilo společné družstvo Rugbyové Akademie Brno a Břeclavi 7:0, podlehlo pozdějšímu vítězi turnaje Bystrci Black 0:4, porazilo Bystrc Orange 4:0 a v posledním utkání porazilo Olomouc v poměru 4:2. Celkově naše družstvo obsadilo 3. místo z 6 týmů a získalo v turnaji „O brněnského draka“ bronzový pohár, což je při aktuálním složení družstva docela úspěch.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora